< Powrót
23
sierpnia 2022
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
mat. prasowe
OK Dinghy
Regaty OK Dinghy.

Zawodnicy klas OK Dinghy i Finn pożeglują w Żninie

Ponad pół setki żeglarzy wystartuje 26 sierpnia w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w klasie OK Dinghy oraz Pucharze Polski w klasie Finn.

Przez trzy sierpniowe dni 51 zawodników rywalizować będzie na Jeziorze Żnińskim Dużym w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w klasie OK Dinghy oraz Pucharze Polski w klasie Finn. Organizatorem regat jest Klub żeglarski AZS WSG MOS ŻNIN.

– Warunki do rozegrania imprezy są bardzo dobre – mówi Jakub Bogdański. – Akwen o powierzchni około 430 ha jest owalny, odkryty i pozwala na rozegranie regat mistrzowskich. W ubiegłym roku w tym miejscu dokonaliśmy próby generalnej, rozgrywając regaty centralne w tych samych klasach. Nieskromnie powiem, że wszystko się udało, a uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

W zawodach wystartują najlepsi zawodnicy klas OK Dinghy i Finn. W pierwszej z nich popłyną m.in. Michał Strumnik (Przygoda Chodzież) i Radek Droździk (YKP Bielsko Biała), którzy w ubiegłym roku zdobyli odpowiednio srebrny i brązowy medal na mistrzostwach Polski. Z kolei wśród Finnistów nie zabraknie doświadczonego zawodnika Błażeja Wyszkowskiego i Juliusza Reichelta (ŻLKS Poznań), prezesa Polskiego Stowarzyszenia Regatowego Klasy Finn.

Zmagania rozpoczną się w piątek 26 sierpnia i potrwają trzy dni. W klasie OK Dinghy zaplanowano przeprowadzenie dziewięciu wyścigów, a w Finnie siedmiu. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie OK Dinghy oraz Pucharze Polski w klasie Finn zakończą się w niedzielę 28 sierpnia o godzinie 16.

Organizatorem regat jest Klub Żeglarski AZS WSG MOS ŻNIN przy współpracy ze starostwem powiatowym w Żninie, gminą Żnin, Kujawsko-Pomorskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim, Miejskim Ośrodkiem Sportu w Żninie, Kompleksem Hotelowym „CUKROWNIA Żnin” i Stowarzyszenie zawodników klasy OK Dinghy. Patronat medialny nad imprezą sprawuje portal Żeglarski.info.

Strona regat

Co myślisz o tym artykule?
+1
4
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ