< Powrót
24
września 2020
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Robert Hajduk
PP klasy 505 sezonu 2020

Zbliża się finał Pucharu Polski klasy 505 sezonu 2020

Już w najbliższy weekend poznamy zwycięzców cyklu regat Pucharu Polski klasy 505 sezonu 2020. Dwudniowe finałowe zawody zostaną rozegrane w Gdyni, w dniach 26-27 września.

Ze względu na covidową rzeczywistość cykl regat zaliczanych do Pucharu Polski 505 został skrócony z sześciu do czterech imprez. Biorąc pod uwagę zmniejszoną liczbę regat, każde miejsce i punkt do rankingu stały się bardzo cenne. Aktualna rankingowa punktacja sprawia, że czwarte, ostatnie w tym sezonie regaty Pucharu Polski będą na pewno zacięte i widowiskowe.

Miejsce i akwen regat są zawodnikom klasy 505 bardzo dobrze znane – gdyńska marina od lat stanowi nieodzowny punkt zmagań żeglarskich w kalendarzu regat klasy 505. To tutaj w 2018 roku odbyły się mistrzostwa świata klasy 505.

Regaty w Gdyni odbędą się 26 i 27 września. Organizatorem jest gościnny Yacht Klub Stal Gdynia przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Klasy 505. Planowane jest rozegranie siedmiu wyścigów. Organizatorzy przewidują, że na starcie stanie kilkunaście załóg. Nie zabraknie czołówki zawodników rankingu Pucharu.

W sobotnie popołudnie zaplanowano walne zebranie PSK505, na którym wybrane zostaną nowe władze Stowarzyszenia. Natomiast w sobotni wieczór organizatorzy zadbali o wspólne spędzenie czasu po zakończeniu wyścigów na Sailors Party, które obędzie się w Browarze Port Gdynia, gdzie będzie można spotkać zawodników klasy 505.

Jachty klasy 505 są popularne niemal na wszystkich kontynentach. Nazwa bierze się z długości kadłuba, który ma nieco ponad pięć metrów. Konstrukcja 505 została zaprojektowana specjalnie do regat. Łączna powierzchnia ożaglowania to prawie 45 m².

PODZIEL SIĘ OPINIĄ