< Powrót
23
maja 2019
Tekst:
Kasper Orkisz
Zdjęcie:
Robert Hajduk
Żeglarski Puchar Trójmiasta

Żeglarski Puchar Trójmiasta 2019 na start!

Żeglarski Puchar Trójmiasta już w najbliższy weekend. Prawie 50 załóg zmierzy się na trasie między Gdańskiem, Gdynią i Sopotem. Zapraszamy do kibicowania!

Już w piątek 24 maja żeglarze z całej Polski przyjadą do Trójmiasta, aby rywalizować w regatach łączących trzy wyjątkowe miasta. Prognozy wiatrowe wyglądają optymistycznie, zapowiada się wspaniała walka  na wodzie, którą będzie można aktywnie śledzić z wielu miejsc na brzegu.

Od piątku też zapraszamy do Mariny Gdańsk przy Wyspie Spichrzów, gdzie będzie można podziwiać jachty, które przypłynęły na regaty. Sobotni pierwszy start – wyścig o Puchar Prezesa Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA., ruszy o 11 na wysokość molo w Gdańsku-Brzeźnie. Rywalizacja będzie przebiegała wzdłuż plaży, aż do Sopotu. Tam z sopockiego mola będzie można również oglądać zmagania największych i najszybszych jednostek regatowych w Polsce.

Przez cały dzień w marnie w Gdyni będzie trwał rodzinny piknik żeglarski, w ramach podsumowania kolejnej edycji „Gdynia na fali”. Na wysokości mariny w godzinach popołudniowych rywalizować będą uczestnicy regat. Warto również drugiego dnia połączyć odpoczynek i spacery z możliwością zobaczenia żeglarzy zmagających się z żywiołami. Koniec regat zaplanowany jest w niedzielę ok. godziny 15 na końcu mola w Sopocie.

Żeglarski Puchar Trójmiasta odbywa się w ramach rozgrywek Pucharu Bałtyku Południowego. To wyjątkowa integracja nie tylko środowisk żeglarskich, ale i przemysłu morskiego.

– Po raz kolejny jesteśmy partnerem Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta – mówi Łukasz Greinke, Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk. – To świetna okazja nie tylko do zdrowej rywalizacji, ale i zabawy. Morze to nasze naturalne środowisko, dlatego szczególnie bliskie są nam sporty wodne. Trzymamy kciuki za zawodników.

– Weekend zapowiada się bardzo wietrznie, co będzie sprzyjało widowiskowości rywalizacji na wodzie – zapowiada Bogusław Witkowski, prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego. – Takie warunki najlepiej zweryfikują stopień przygotowania poszczególnych załóg i jachtów do sezonu.

Załogom pozostało już kilkadziesiąt godzin do startu. Śledzić wyniki i rywalizację można na Facebooku.

Program Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta 2019

Piątek, 24 maja
11.00 – otwarcie Mariny Gdańsk dla uczestników regat
11.00 – 19.00 – zapisy w Biurze Regat w Marinie Gdańsk
20.00 – odprawa sterników w marinie

Sobota, 25 maja
11.00 – start do wyścigu o Puchar Prezesa Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A.
ok. 17.00 – spłynięcie do Mariny Gdynia
19.00 – żeglarska integracja w Restauracji Jedz Pij Tań

Niedziela, 26 maja
10.00 – start do pierwszego wyścigu
ok. 13.30 – dopłynięcie do Mariny Sopot
ok. 15.00 ceremonia wręczenia nagród i oficjalne zamknięcie regat Molo Sopot.

Żeglarski Puchar Trójmiasta to trzydniowe regaty na wodach Zatoki Gdańskiej. Organizatorem wydarzenia jest Pomorski Związek Żeglarski oraz Premium Yachting. Gospodarzami miasta Gdańsk, Gdynia i Sopot, a patronem honorowym Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Partnerami głównymi regat są: Port Gdańsk, Granaria Development, BMW Bawaria Motors Gdańsk

Szczegółowe informacje na temat regat znajdując się na stronie Żeglarski Puchar Trójmiasta oraz Facebooku.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ