< Powrót
4
czerwca 2023
Tekst:
Adam Mauks
Zdjęcie:
Materiały prasowe, Tadeusz Lademann

Żeglarze walczyli na Zatoce Gdańskiej w regatach TUW Marina Cup

Po raz szesnasty Gdański Ośrodek Sportu oraz Pomorski Związek Żeglarski zorganizowały regaty pod nazwą TUW Marina Cup. Wygrali je Piotr Adamowicz na jachcie “Neoprofil”, Kajetan Kilanowski na “Purdze” i Zbigniew Gutkowski na jachcie “Globe”. 

Podczas dwudniowych zmagań na Zatoce Gdańskiej rozegrano cztery wyścigi (dwa w sobotę oraz dwa w niedzielę 3-4 czerwca). Start i meta były usytuowane na wysokości molo w Gdańsku-Brzeźnie. Portem regat była przystań jachtowa Marina Gdańsk, przy ul. Szafarnia, gdzie odbyło się uroczyste zakończenie zawodów.

W grupie jachtów ORC triumfował Piotr Adamowicz na jachcie “Neoprofil”, który wyprzedził Mariusza Sarnowskiego na “Dużym Ptaku” i Tomasza Sontowskiego na “Pallasie”. W tej grupie sklasyfikowano 10 jachtów.

W grupie jachtów KWR najlepszy był Kajetan Kilanowski na jachcie “Purga”, który wyprzedził Zbigniewa Rembiewskiego na jachcie “Słoni” oraz Sławomira Nojka na “Apusie”. Tu rywalizowały trzy jachty. W grupie jachtów Open wygrał Zbigniew Gutkowski na “Globe'”, przed Zbigniewem Skoczylasem na “Eveline” i Jerzym Matuszakiem na “Dancing Queen”. W tej grupie walczyło 8 jachtów.

Wyniki

Sędzią głównym regat był Tomasz Sawukinas, a sponsorem regat Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”.

W dotychczasowych 15 edycjach regat o Puchar Mariny wzięło udział blisko 800 jednostek z Polski i świata. Regaty klasyfikowane są w Pucharze Bałtyku Południowego i Morskim Żeglarskim Pucharze Polski.

Co myślisz o tym artykule?
+1
5
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ