< Powrót
23
stycznia 2024
Tekst:
Adam Mauks
Zdjęcie:
YK Stal Gdynia
rok
Yacht Klub Stal Gdynia co roku wystawia na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rejs jachtem „Copernicus”.

Żeglarze zagrają w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

Już w niedzielę 28 stycznia 2024 roku odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji tradycyjnie włącza się także środowisko żeglarskie.

W tym roku hasłem zbiórki są „Płuca po pandemii”. Oznacza to, że WOŚP będzie kupować sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Jeszcze w grudniu ubiegłego roku zbiórkę na WOŚP zaczął żaglowiec „Dar Młodzieży”. W niedzielę, 10 grudnia 2023 r. słynny żaglowiec otworzył swoje pokłady dla zwiedzających, jednocześnie wspierając 32. Finał WOŚP.

Licytacja Daru Młodzieży

Z ciekawą inicjatywą wyszła produkująca jachty firma Markos. Zwycięzca będzie miał niepowtarzalną okazję uczestniczyć w rejsie po Bałtyku wyprodukowanym w Głobinie jachtem, w towarzystwie Cezarego Koseskiego – współzałożyciela firmy.

Będzie to okazja do poznania tajników budowy i funkcji jachtu. Rozpoczęcie rejsu planowane jest z usteckiego portu, a zwycięzca licytacji będzie mógł zabrać na pokład osobę towarzyszącą. Finałem będzie kolacja serwowana przez Marcina Szwaka – szefa kuchni Hotelu Grand Lubicz, która odbędzie się na pokładzie jachtu o zachodzie słońca.

Licytacja firmy Markos

Szczecińskie Centrum Żeglarskie zaprasza do licytowania szczególnych żeglarskich gadżetów, czyli kubka, czapki i ręcznika, które są opatrzone autografami Jurka Owsiaka.

Licytacja Centrum Żeglarskiego

Miasto Gdańsk w ramach WOŚP zaprasza do szczególnej licytacji, czyli żeglarskiej przygody „malowanej dziedzictwem morskim naszego regionu”. W środku wakacji Gdańsk zaprosi cztery osoby na pokład legendarnego żaglowca „Generał Zaruski”, by mogły wziąć udział w rejsie podczas międzynarodowego zlotu „Baltic Sail”.

Licytacja rejsu na “Generale Zaruskim”

Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Fundacja Jack Strong

Żeglarstwo jest jedną z pasji prezydenta Chorzowa Andrzeja Kotali. Z okazji zbliżającego się 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawił on na licytację miejsce w swojej załodze podczas żeglarskich regat klasy Omega.

„Podczas zawodów wejdziesz do załogi prezydenta. Będziesz miał nie tylko okazję balastować, sterować, ale też porozmawiać na wiele tematów. Jeżeli nigdy nie żeglowałeś, jest spora szansa, że złapiesz bakcyla. Jeśli jednak nie będzie to twój pierwszy raz na jachcie, to na pewno regaty będą świetną okazją do wymiany żeglarskich doświadczeń” – czytamy w opisie aukcji.

Zawody to jednak nie wszystko, co obejmuje licytacja. Po wspólnym żeglowaniu prezydent Chorzowa zaprosi osobę, której udało się wygrać licytację na szantowy wieczór przy ognisku.

– Na licytację WOŚP wystawiłem miejsce w mojej załodze – mówi Andrzej Kotala. – Dokładnie mówiąc: wspólny udział w regatach w klasie Omega. Gwarantuję, że emocji nie zabraknie, a być może wspólnie wygramy kolejny puchar. Licytujcie proszę, bo dobro zawsze powraca.

Licytacja miejsca w załodze prezydenta Chorzowa

Rejsów jachtami, które można wylicytować na WOŚP jest więcej. Do takiej licytacji zaprasza też Firma Sosnowski.

Zarząd Firmy Sosnowski przekazuje na aukcję 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 8-godzinny rejs jachtem „Hedaa” dla 6 osób. Jacht wraz z załogą brał udział w licznych regatach w tym w Morskich Żeglarskich Mistrzostwach Polski załóg dwuosobowych, w których dwukrotnie zajął pierwsze pozycje.

Licytacja rejsu jachtem “Hedaa”

Do wylicytowania jest także rejs jachtem w Dubaju o zachodzie słońca. „Rejs na ogromnym luksusowym jachcie – brzmi jak marzenie, które teraz możesz zrealizować! Rejs ma charakter widokowy, nie imprezowy, więc idealny jest dla wszystkich – w tym rodzin z dziećmi. Polski opiekun na jachcie zadba o przebieg atrakcji” – zaprasza do licytacji Hubert z Dubaju.

Licytacja rejsu w Dubaju

Można też wylicytować bardzo atrakcyjny rejs po Jeziorze Solińskim dla 8 osób. Na zwycięzcę licytacji czekają „niezapomniane 4 godziny rejsu w cudownych okolicznościach bieszczadzkiej natury. Rejs jest do wykorzystania w sezonie 2024 r.” – jest napisane w opisie zbiórki.

Licytacja rejsu po Jeziorze Solińskim

Niezawodny w takich akcjach jest Yacht Klubu Stal, który przekazuje na aukcje 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jednodniowy rejs jachtem „Copernicus” dla 6 osób. Jednostka brała udział w pierwszych załogowych regatach dookoła świata Whitbread Round the World Race w latach 1973-1974 roku. To nie lada gratka dla miłośników żeglarstwa.

Licytacja rejsu “Copernicusem”

Na rejs po Jeziorze Drawsko zapraszają Grzegorz i Sylwia Gawrońscy. To całodzienny rejs jachtem żaglowym (Twister 800 lub Tango 780) po Jeziorze Drawsko z jego najpiękniejszymi zakątkami na czele z Wyspą Bielawą. „Dostosujemy się do warunków pogodowych i na pewno weźmiemy pod uwagę sugestie uczestników” – zapewniają Grzegorz i Sylwia Gawrońscy.

Licytacja rejsu po Jeziorze Drawskim

Więcej ciekawych aukcji można znaleźć na stronach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Co myślisz o tym artykule?
+1
2
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ