< Powrót
29
sierpnia 2022
Tekst:
Marta Wasążnik
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann

Złota Góra po raz drugi na różowo

Pomimo dającego się we znaki upału, odbywające się podczas ostatniego weekendu sierpnia (27-28) na jeziorze Brodno Wielkie w Złotej Górze koło Kartuz Regaty Różowego Goździka Kartuzka, pod hasłem „Pani Dieta i Pan Hashimoto na Kaszubach” przyciągnęły spragnionych rywalizacji żeglarzy.

Wyścigi rozegrały się na jachtach 2020 oraz na Marinerach. Zwyciężyła załoga jachtu 2020 na jachcie nr 117 w składzie: Karolina Sołtaniuk, Julia Kolera, Łucja Szewczyk, Marcelina Rowińska, Lila  Dawidowicz – Rybakowska. Drugie miejsce na jachcie 105 zajęła załoga zlożona z Zofii Wolskiej, Małgorzaty Wecel, Wojciecha Pilawskiego oraz Wiktorii Krauze. Natomiast na trzeciej pozycji uplasował się jacht 108, na którym żeglowali Nikodem Chojnacki, Artem Koniaiev, Jeremi Kazieczko, Piotr Krakowiak, Eryk Nawrocki
oraz Grzegorz Humyniecki.

Po regatach można było wziąć udział w wyścigu smoczych łodzi, skorzystać z konsultacji dietetyk, wykonać ozdoby z filcu, a także posłuchać prelekcji dr Mileny Lachowicz na temat chorób tarczycy, czerniaka, chorób nowotworowych oraz istoty profilaktyki w leczeniu każdego z tych schorzeń.

Wieczór umiliła muzyka na żywo w wykonaniu Aggy Windy.

Niewątpliwą atrakcją tegorocznej – drugiej już – edycji wydarzenia była również niedzielna joga na deskach SUP oraz możliwość skosztowania ekologicznej żywności przygotowanej przez EKOBABKI.

Skąd pomysł na połączenie tylu aktywności?

– Zależy nam, aby ludzie, którzy na co dzień nie mają dostępu do tego typu atrakcji przełamali swoje zahamowania oraz skorzystali z przyjemności, jakie daje czas spędzony na wodzie – niekoniecznie w formie rywalizacji – odpowiada mówi Hanna Kajeta Prezes Fundacji Nasze Dzieci, jednego z organizatorów wydarzenia. – Postawialiśmy na komfort, bezpieczeństwo, a także przypomnienie, jak ważny jest ruch na świeżym powietrzu dla zdrowia psychicznego.

Organizatorami imprezy byli (poza Fundacją Nasze Dzieci) również: Powiat Kartuski, Kartuskie Centrum Kultury, Studio Artystyczne Muza, Fundacja Aktywnie i Zdrowo oraz Stowarzyszenie Klasy 2020.

Co myślisz o tym artykule?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ