< Powrót
10
lipca 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Hanna Kajeta
Polski Juniorów Młodszych w klasie Cadet
Najlepsze załogi w grupie Open.

Znamy wyniki Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w klasie Cadet

W Pucku we wtorek 9 lipca zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w klasie Cadet. Najlepsi okazali się Magdalena Leymańczyk i Zuzanna Grusznis w grupie kobiet oraz Michał Dębkowski i Zdzisław Bulik w grupie Open.

Rozpoczęte w sobotę 6 lipca regaty były pierwszymi mistrzostwami Cadetów w tej kategorii wiekowej – do tej pory juniorzy młodsi rywalizowali na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W zawodach wystartowało czterdzieści siedem załóg, z czego dziesięć z Pomorza.

W grupie kobiet dwa pierwsze miejsca zajęły zawodniczki PMOS Pisz – Magdalena Leymańczyk i Zuzanna Grusznis oraz Patrycja Raszczyk i Zofia Sienkiewicz. Trzecią lokatę zajęły Laura Banach i Anna Tymińska (MKŻ Mikołajki).

Polski Juniorów Młodszych w klasie Cadet

Najlepsze załogi w grupie kobiet.
Fot. Hanna Kajeta

W grupie Open mistrzostwo zdobyli Michał Dębkowski i Zdzisław Bulik (MKS Dwójka Warszawa). Kolejne dwa miejsca przypadły członkom pomorskiej wojewódzkiej kadry juniorów młodszych – Pawłowi Kajecie i Tymoteuszowi Roszkowskiemu (UKŻ Lamelka Kartuzy) oraz Marcinowi Jarczewskiemu i Julii Czapiewska (ŻUKS Stężyca). Ponadto w punktacji klubów drugie miejsce zajął pomorski klub – UKŻ Lamelka Kartuzy.

To jednak nie koniec emocji dla zawodników klasy Cadet – w środę 10 lipca rozpoczynają się Mistrzostwa Polski w sprincie klasy Cadet. Złoty medal z ubiegłego roku będą bronić Paweł Kajeta i Tymoteusz Roszkowski. Impreza potrwa do czwartku 11 lipca.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ