Ania Górska Fotografia
iQFOiL
Zmagania windsurferów na Zatoce Puckiej.

Pomorscy windsurferzy z medalami mistrzostw Polski foil juniorów

W niedzielę 6 sierpnia w Pucku zakończyły się GP mistrzostwa Polski foil juniorów w klasach Formuła Windsurfing Foil oraz iQFOiL. Dziewięć medali w imprezie zdobyli zawodnicy z pomorskich klubów.

Organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu oraz Miasto Puck impreza zgromadziła 78 zawodników z całej Polski. Rywalizowali oni w klasach Formuła Windsurfing Foil U15 dziewczyn i chłopców oraz iQFOiL U19 kobiet i mężczyzn. Równolegle odbyły się również długodystansowe mistrzostwa Polski w klasach iQFOiL U19, U17 oraz Formuła Windsurfing Foil Senior, Masters i U15.

– Impreza zgromadziła ponad 100 młodych zawodników, którzy zmierzyli się w różnorodnych formatach rywalizacji, od widowiskowych wyścigów slalomowych po taktyczne course race i wytrzymałościowe maratony – mówi Łukasz Buderaski. – Ta różnorodność sprawiła, że zarówno uczestnicy, jak i licznie zgromadzeni kibice, mogli cieszyć się widowiskiem na wodzie.

iQFOiL

Jako pierwsze 2 sierpnia rozpoczęły się GP mistrzostwa Polski foil juniorów w klasach Formuła Windsurfing Foil oraz iQFOiL. W klasie Formuła Windsurfing Foil U15 dziewczyn pierwsze miejsce zajęła Julia Przybył (UJKS Szturwał Kalisz), drugie Joanna Dzioba (SKŻ Ergo Hestia Sopot), a trzecie Kalina Szostek (Gdański Klub Żeglarski). Z kolei w rywalizacji chłopców najlepszy okazał się Adam Kelar (Łebski Klub Żeglarski), drugi był Józef Lessnau (Gdański Klub Żeglarski), a trzeci Antoni Zelga (SKŻ Ergo Hestia Sopot).

W rywalizacji klasy iQFOiL kobiet złoty medal zdobyła Karolina Gajdzińska (OŚ AZS Poznań). Kolejne dwa stopnie na podium zajęły Aleksandra Wasiewicz (SKŻ Ergo Hestia Sopot) i Wiktoria Giec (YKP Warszawa). Wśród mężczyzn wszystkie medale zdobyli zawodnicy SKŻ Ergo Hestia Sopot. Pierwszy był Michał Maziarka, drugi Stanisław Trepczyński, a trzeci Konrad Machura.

iQFOiL

4 sierpnia w Pucku zawodnicy przystąpili do rywalizacji w długodystansowych mistrzostwach Polski w klasach iQFOiL U19, U17 oraz Formuła Windsurfing Foil Senior, Masters i U15. W klasie iQFOiL U17 chłopców zwyciężył Maciej Dąbek (OŚ AZS Poznań), a dziewczyn Julia Przybył (UJKS Szturwał Kalisz). W kategorii U19 triumfowali zaś Konrad Machura (SKŻ Ergo Hestia Sopot) i Karolina Gajdzińska (OŚ AZS Poznań).

W klasyfikacji generalnej FWF zwyciężył Tomasz Romanowski (OŚ AZS Poznań). W grupie U15 chłopców najlepszy był Adam Kelar (Łebski Klub Żeglarski), natomiast w grupie dziewczyn Kalina Szostek (Gdański Klub Żeglarski).

Wyniki GP mistrzostw Polski juniorów w klasach Formuła Windsurfing Foil oraz iQFOiL

Wyniki długodystansowych mistrzostw Polski w klasach iQFOiL U19, U17 oraz Formuła Windsurfing Foil Senior, Masters i U15