Adam Budzisz
Polskie Stowarzyszenie Klasy Open Bic
Młodzików w klasie O’pen Bic

Arka triumfuje w Mistrzostwach Polski Młodzików w klasie O’pen Bic

Tymon Gajdziński w klasyfikacji U15 i Janka Dmochowska w U13 z Miejskiego Klubu Żeglarskiego Arka Gdynia zwyciężyli w Mistrzostwach Polski Młodzików w klasie O’pen Bic.

Dwudziestu zawodników z pięciu klubów z trzech województw stanęło w piątek, 6 lipca w Pucku na starcie III Mistrzostw Polski Młodzików w klasie O’pen Bic do lat 15. W sobotę, zbyt silny dla młodych zawodników wiatr pozwolił na rozegranie tylko dwóch biegów, generalnie jednak warunki były dobre, a rywalizacja emocjonująca.

W regatach wystartowała połowa polskiej floty O’pen Bic. Pełen skład – dziewięciu zawodników – wystawiła MKŻ Arka Gdynia. Ścigały się także Akademia Prestige z Sopotu na licencjach SKŻ Sopot i OKŻ Junga Olsztyn. Debiut zaliczyły kluby KŻ Horn Kraków i Opti CWM Gdynia, które wystawiły po dwóch zawodników.

Od początku na czoło wysunął się Tymon Gajdziński z MKŻ Arka Gdynia (trzy wygrane biegi w piątek i jedno zwycięstwo w sobotę) i to on został mistrzem Polski.

Z bardzo dobrej strony pokazał się debiutujący na O’pen Biku Kacper Bąk z KŻ Horn Kraków, który w niedzielę wygrał trzy wyścigi, co pozwoliło mu zająć trzecie miejsce na podium w klasyfikacji U15. Drugie miejsce w U15 zajęła Zuzanna Rodzeń z MKŻ Arka Gdynia.

W klasyfikacji najmłodszych U13 wygrała Janka Dmochowska, przed Erykiem Rózgą (oboje z MKŻ Arka Gdynia) oraz Fabianem Kociędą (Opti CWM Gdynia).

Polskich zawodników czekają teraz mistrzostwa świata w klasie O’pen Bic w Barcelonie, w dniach 30 lipca – 4 sierpnia.

Organizatorem mistrzostw było Polskie Stowarzyszenie Klasy Open Bic i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pucku, przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim.