sierpnia 2018
Jędrzej Szerle
Fb/Miejski Klub Żeglarski Arka Gdynia
O’pen Bic
Ośmiu z dziesięciu naszych reprezentantów na mistrzostwach świata klasy O’pen Bic.

Janina Dmochowska srebrną medalistką mistrzostw świata klasy O’pen Bic

Drugie miejsce na zakończonych w sobotę 4 sierpnia mistrzostwach świata klasy O’pen Bic w kategorii U13 zajęła Janina Dmochowska z MKŻ Arka Gdynia.

Zorganizowane w Arenys de Mar niedaleko Barcelony mistrzostwa świata przyciągnęły na start stu osiemdziesięciu czterech zawodników z całego świata. Niestety młodzi sportowcy mało mieli powodów do zadowolenia – z uwagi na brak wiatru oraz bardzo wysoką temperaturę udało się przeprowadzić tylko trzy wyścigi. Jeden raz wystartowali zawodnicy kategorii U13, a dwukrotnie ich starsi koledzy i koleżanki z U17.

Dzięki temu możemy się cieszyć ze srebrnego medalu Polki w kategorii U13. Janina Dmochowska z MKŻ Arka Gdynia w jedynym przeprowadzonym wyścigu zajęła drugie miejsce. Na dwudziestej trzeciej lokacie w klasyfikacji uplasował się jej klubowy kolega Eryk Rózga, a na trzydziestej szóstej Jan Pacheco (KŻ Horn Kraków).

W grupie U17 najwyższe miejsce – siedemdziesiąte ósme – zajął Kacper Bąk (KŻ Horn Kraków), sto siódma była Zuzanna Rodzeń, sto piętnasta Zuzanna Reszka, sto siedemnasty Tymon Gajdziński, a sto dwudzieste pierwsze miejsce zajęli Natalia Kwiatkowska, Jan Eriksson i Gracjan Kaczmarczyk (wszyscy MKŻ Arka Gdynia), którzy nie ukończyli żadnego z dwóch wyścigów.