< Powrót
28
sierpnia 2019
Tekst:
Grzegorz Prokopowicz
Zdjęcie:
Grzegorz Prokopowicz
Disabled Sailing – Polish Cup 2019
Klasa Hansa 303

Disabled Sailing – Polish Cup 2019: Zaproszenie na regaty

Disabled Sailing – Polish Cup 2019 to regaty wraz ze szkoleniem żeglarskim dla osób z niepełnosprawnościami. Termin i miejsce: 8-13 wrzesień 2019, Mrągowo.

Polski Związek Żeglarski wraz Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zapraszają osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności (niezależnie od stopnia) do wzięcia udziału w tej ciekawej inicjatywie. Wydarzenie jest dedykowane osobom na różnym poziomie umiejętności żeglarskich (debiutanci, amatorzy, turyści, zawodnicy).

Zawody prowadzone będą na łodziach klasy Hansa 303. Są one specjalnie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Można na nich żeglować zarówno samemu jak i w dwie osoby. Organizatorzy zapewniają instruktaż i pomoc w obsłudze i przygotowaniu jachtu.

Wydarzenie będzie koordynowane przez trenera Kadry Narodowej Żeglarzy Niepełnosprawnych – Grzegorza Prokopowicza, który wraz ze swoimi zawodnikami zdobył mistrzostwo świata i Europy. W Mrągowie będzie gościć również tegoroczny mistrz świata w klasie Hansa 303 – Piotr Cichocki. Będzie to zatem wyjątkowa okazja aby pod okiem najlepszych szlifować swoje umiejętności żeglarskie.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, sprzęt żeglarski, wolontariuszy, puchary dla zwycięzców oraz opiekę instruktorów.

Czasu coraz mniej!

Zgłoś się przesyłając formularz zgłoszenia i skan orzeczenia na adres: g.prokopowicz@pya.org.pl. Liczba miejsc ograniczona!

Zgłoszenia

Strona wydarzenia

PODZIEL SIĘ OPINIĄ