< Powrót
12
października 2022
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
arch. Dariusza Jasnowskiego
Dariusz Jasnowski
Dariusz Jasnowski został nowym komandorem Chojnickiego Klubu Żeglarskiego.

Epokowa zmiana warty w Chojnickim Klubie Żeglarskim

Po 22 latach Krzysztof Pestka przestał być komandorem Chojnickiego Klubu Żeglarskiego. 25 września Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze wybrało nowy zarząd klubu, na którego czele stanął Dariusz Jasnowski.

Krzysztof Pestka od ponad 40 lat jest jednym z filarów Chojnickiego Klubu Żeglarskiego. Do Charzyków trafił w 1980 roku, obejmując stanowisko kierownika klubu i wchodząc do zarządu. 20 lat później członkowie klubu powierzyli mu stanowisko komandora. Za jego władzy pierwsi zawodnicy ChKŻ wystartowali w igrzyskach olimpijskich. Wprowadził też w tym roku klub w drugie stulecie działalności. O kolejną kadencję na stanowisku komandora już się nie starał.

– Do tej decyzji dojrzałem już przynajmniej rok temu, ale nie chciałem robić zamieszania, tym bardziej, że mamy teraz rok rocznicowy i odbywa się wiele ważnych imprez – opowiada Krzysztof Pestka. – Do końca roku będę aktywnie pomagał w klubie, a potem pozostanę członkiem zarządu. Jestem uzależniony od ChKŻ i będę w nim działał pewnie do końca życia, a przynajmniej tak długo, jak będę w stanie. Teraz chcę się trochę bardziej zająć się rodziną i moimi innymi pasjami.

Członkowie nowego zarządu komandorem Chojnickiego Klubu Żeglarskiego wybrali Dariusza Jasnowskiego. Jest on związany z klubem od 1973 roku. Początkowo był utalentowanym zawodnikiem, odnoszącym sukcesy m.in. w klasie OK Dinghy, a następnie klubowym trenerem. Od kilkunastu lat zasiada w zarządzie, a w latach 2016-2022 był wicekomandorem.

– Krzysztof przygotowywał klub do swojego odejścia na emeryturę, ale trochę do nas nie docierało, że tak się rzeczywiście stanie – mówi Dariusz Jasnowski. – Większość kolegów z poprzedniej kadencji pozostało w zarządzie. A ponieważ chcieli, żebym objął tę funkcję, to nie miałem innego wyjścia niż ją przyjąć. Nie byłem do końca przekonany do tego pomysłu, bo nie wiem, czy podołam temu wyzwaniu, ale będę się starał!

Pierwszym zadaniem nowego zarządu będzie znalezienie pracownika na stanowisko kierownika klubu, na którym od 1980 roku zatrudniony jest Pestka. Jak przyznaje nowy komandor jest już paru kandydatów, którzy odpowiadaliby wymaganiom. Najważniejsze kryterium to doświadczenie żeglarskie – managerowi nieznającemu tej tematyki mogłoby być trudno. Zarząd koncentruje się też na znalezieniu dodatkowych środków finansowych.

– Chcielibyśmy rozwinąć w klubie czartery – zapowiada Jasnowski. – Pozwoli to nam zarabiać na utrzymanie, ponieważ czasy dla stowarzyszeń są ciężkie. Mamy w klubie sport na wysokim poziomie i chcielibyśmy go utrzymać, więc musimy szukać pieniędzy.

Zarząd Chojnickiego Klubu Żeglarskiego na lata 2022-2026

Dariusz Jasnowski – komandor ChKŻ
Krzysztof Statkiewicz – v-ce komandor
Mariusz Majorczyk – v-ce komandor
Dariusz Schmidt – skarbnik
Łukasz Dzięcielski – sekretarz
Sławomir Baranowski – członek
Tomasz Biesek – członek
Piotr Drobiński – członek
Artur Grugel – członek
Krzysztof Pestka – członek
Paweł Szczukowski – członek

Skład Komisji Rewizyjnej

Edward Abendrot – przewodniczący
Mariusz Czapiewski – członek
Przemysław Turzyński – członek

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ