< Powrót
23
października 2020
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Wojciech Lewandowski
Ewa Lewandowska

Ewa Lewandowska brązową medalistką mistrzostw Europy Optimistów

Trzecie miejsce wśród dziewcząt zajęła Ewa Lewandowska (KS AZS AWFiS Gdańsk) w zakończonych w piątek 23 października mistrzostwach Europy w klasie Optimist.

Świetnie zakończył się dla Polaków udział w mistrzostwach Europy w klasie Optimist, rozgrywanych w Portorož w Słowenii. Brązowy medal w tych regatach zdobyła Ewa Lewandowska. Zawodniczka KS AZS AWFiS Gdańsk przez całą imprezę pływała równo i tylko jeden z siedmiu przeprowadzonych wyścigów ukończyła poza pierwszą ósemką. Druga z Polek, Natalia Kilar (YK Stal Gdynia), zajęła trzydzieste szóste miejsce. Dwie pierwsze lokaty zajęły Włoszki – Rebecca Geiger i Lisa Vucetti.

Wśród chłopców najlepszy z Polaków, Jeremi Szczukowski, zajął pięćdziesiąte pierwsze miejsce, Filip Nosol (obaj Chojnicki Klub Żeglarski) osiemdziesiąte ósme, a Michał Jaroszek (KSW Baltic Dziwnów) osiemdziesiąte dziewiąte. Pierwszy w klasyfikacji był Weka Bhanubandh z Tajlandii, natomiast medale wywalczyli Włoch Adriano Cardi Quan, Austriak David Rhode i Brytyjczyk Santiago Sesto Cosby.

Ewa Lewandowska

Polska ekipa na mistrzostwa Europy w klasie Optimist.
Fot. Wojciech Lewandowski

Brązowy medal Ewy Lewandowskiej jest kolejnym trofeum zdobytym przez Polaków w klasie Optimist w ostatnich latach. W 2019 roku Ewa Lewandowska, Paulina Rutkowska (YKP Gdynia), Jacek Kalinowski i Jeremi Szczukowski (obaj z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego) zdobyli srebrny medal w Drużynowych Mistrzostwach Europy, w 2018 roku Jacek Kalinowski, Agnieszka Pawłowska, Jeremi Szczukowski (wszyscy Chojnicki Klub Żeglarski) i Paulina Rutkowska wywalczyli drużynowe srebro, natomiast w 2017 roku drugi w mistrzostwach Europy był Igor Kuczys (MKŻ Arka Gdynia).

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ