< Powrót
15
września 2022
Tekst:
mat. prasowe, Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Fundacja Jack Strong
Rejs szkoleniowy dla młodzieży odbędzie się na „Generale Zaruskim”.

Fundacja Jack Strong rusza ze szkoleniami żeglarskimi

Rejs dla młodzieży na „Generale Zaruskim” to nowa inicjatywa Fundacji Jack Strong. Organizacja, która zbiera fundusze na odbudowę jachtu generała Ryszarda Kuklińskiego „Strażnik Poranka”, w ten sposób rozpoczyna działalność szkoleniową.

W listopadzie 2021 roku właścicielem „Strażnika Poranka” – jachtu, który należał do słynnego szpiega generała Ryszarda Kuklińskiego, a w ostatnich latach pływał z młodzieżą w Chrześcijańskiej Szkole pod Żaglami – została Fundacja Jack Strong, założona przez grupę gdańskich przedsiębiorców. Dwa miesiące temu rozpoczęli oni zbiórkę na odbudowę zasłużonej jednostki, która docelowo wciąż służyć ma – zgodnie z wolą Kuklińskiego – do prowadzenia rejsów dla dzieci i młodzieży.

Fundacja ze szkoleniem przyszłych żeglarzy nie czeka do czasu ukończenia remontu. W pierwszy rejs, przeprowadzony dzięki wsparciu Związku Miast i Gmin Morskich oraz Gdańskiego Ośrodka Sportu, wyruszy już 28 września. Skierowany jest on do młodzieży powyżej 14 roku życia, która nie miała dotąd możliwości pożeglowania. Rejs będzie okazją nie tylko do miłego spędzenia czasu, ale też m.in. poznania podstaw życia na morzu, pracy w zespole przy żaglach i wzięcia udziału w manewrach.

– Dzięki szkoleniom żeglarskim zachęcamy młodzież z różnych środowisk do budowania relacji, nauki pracy w grupie i pokazujemy im fascynujące życie pełne pasji – mówi Leszek Pochroń-Frankowski, prezes Fundacji Jack Strong. – To pierwsze szkolenia organizowane przez Fundację Jack Strong, dzięki uprzejmości naszych partnerów możemy prowadzić je na żaglowcu „Generał Zaruski”. Cały czas pracujemy nad remontem własnej jednostki, aby w przyszłości móc prowadzić szkołę pod żaglami na szeroka skalę.

Kapitanem „Generała Zaruskiego” podczas rejsu będzie Jerzy Jaszczuk, jeden z ambasadorów Fundacji. Udział w rejsie jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje dotyczące rejsu i zapisów

Co myślisz o tym artykule?
+1
2
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
1

PODZIEL SIĘ OPINIĄ