< Powrót
12
sierpnia 2023
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Robert Hajduk
odkrytopokładowych
Zmagania w Pucharze PoZŻ.

Jachty odkrytopokładowe rywalizowały w Ustce o Puchar PoZŻ

Puchar Pomorskiego Związku Żeglarskiego dla jachtów odkrytopokładowych do 6 metrów długości rozegrano w dniach 11-12 sierpnia w ramach Ustka Charlotta Sailing Days. Zwycięzcą regat została załoga Dominik Kasprzak i Maciej Piasecki z Rzemieślniczego Jacht Klubu Poznańskiego.

Od 27 lipca odbywa się piąta edycja Ustka Charlotta Sailing Days – młodej, ale dynamicznie rozwijającej się imprezy żeglarskiej. W tym roku w mieście nad Słupią zorganizowano już m.in. Puchar PSKL dla klas ILCA i mistrzostwa Europy juniorów w klasie Europa. Nowym wydarzeniem w ramach UCSD były zaś regaty dla jachtów odkrytopokładowych do 6 metrów długości, które rywalizowały o Puchar Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

W pierwszej edycji zmagań, które odbyły się w piątek i sobotę 11-12 sierpnia, wzięło udział pięć załóg. Rywalizowały one przy dobrej pogodzie – choć niezbyt silnym wietrze – w siedmiu wyścigach.

Pierwsze dwa miejsca w regatach zajęli reprezentanci Rzemieślniczego Jacht Klubu Poznańskiego – sternicy Dominik Kasprzak i Norbert Nowacki. Załoga pierwszego z nich pokazała się ze świetnej strony, wygrywając wszystkie wyścigi.

– Była to dla nas pierwsza impreza w tej formule – dla jachtów odkrytopokładowych – mówi Maciej Piasecki, załogant zwycięskiej załogi. – Regaty były świetnie zorganizowane i były dla nas bardzo udane! Dominik jest bardzo dobrym sternikiem, ma przeszłość zawodniczą i nie jest w temacie zielony. To zaprocentowało.

Trzecie miejsce zajęła załoga Nikodema Chojnackiego z Jachtklubu Morskiego Roda Gdynia na Jachcie 2020. Na czwartej pozycji uplasował się Roman Czajkowski z załogą (Rzemieślniczy Jacht Klubu Poznański), a na piątej Jędrzej Strzelczyk z załogą (Prosport).

Puchar Pomorskiego Związku Żeglarskiego dla jachtów odkrytopokładowych do 6 metrów długości nie kończy Ustka Charlotta Sailing Days. W najbliższych dniach do zmagań przystąpią m.in. zawodnicy klas Top Cat, 505, Micro, Open Skiff oraz żeglarze rywalizujący jachtami sterowanymi radiem.

Organizatorami Ustka Charlotta Sailing Days są Stowarzyszenie ProSport, Dolina Charlotty Resort & SPA oraz Urząd Miasta Ustka. Sponsorem strategicznym imprezy jest PGE Baltica Sp. z o.o.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ