< Powrót
5
września 2022
Tekst:
Stowarzyszenie Port Mechelinki
Zdjęcie:
Stowarzyszenie Port Mechelinki
Livolo Catamaran Cup 2022
Zmagania na Zatoce Puckiej w Livolo Catamaran Cup 2022.

Livolo Catamaran Cup 2022 – poznaliśmy mistrzów Polski

Katamaraniarze z całej Polski rywalizowali w dniach 2-4 września w Livolo Catamaran Cup 2022. Regaty zorganizowało Stowarzyszenie Port Mechelinki.

Za nami trzy dni regatowych emocji w Mechelinkach. W ramach Livolo Catamaran Cup 2022 odbyły się mistrzostwa Polski w klasach Hobie Cat 14 i 16 oraz finał Pucharu Polski Katamaranów Open.

W piątek 2 września rozpoczęły się mistrzostwa Polski w klasach Hobie Cat 16 i Hobie Cat 14. Na wiatr trzeba było wprawdzie poczekać do godzin popołudniowych, jednak mimo to udało się rozegrać trzy wyścigi. Dzień później wystartowała rywalizacja katamaranów Open. Były to jednocześnie finałowe regaty całego cyklu Pucharu Polski Katamaranów Open. Na zatoce był większy wiatr i fala, a komisja sędziowska zrealizowała plan maksimum, czyli cztery wyścigi. W niedzielę 4 września przy wietrze o sile 3-5 stopni w skali Beauforta doszło do ostatecznych rozstrzygnięć.

Livolo Catamaran Cup 2022

Fot. Stowarzyszenie Port Mechelinki

W klasie Hobie Cat 14 mistrzem Polski został Paweł Janusz Gutek (Pro Sport), drugie miejsce zajął Wojciech Pestka (KŻ Neptun Szczecinek), a trzecie Dominik Poulos (Pro Sport). W Hobie Cat 16 złoto trafiło do Igi Saj i Maksymiliana Nadolskiego (Stowarzyszenie Port Mechelinki), srebro do Tomasza Mostowskiego i Marty Mostowskiej (Sail&ski / Phca), a brąz do Jakuba Wyroba i Jakuba Kwiatkowskiego (KN Lider Kraków). Z kolei finałowe regaty Pucharu Polski katamaranów Open wygrali Jakub i Anna Bączek (Stowarzyszenie Katamarany Południe), wyprzedzając Przemysława Andrzejewskiego (Pomerania Catamaran Club) oraz Arkadiusza Piernickiego i Denisa Melentyeva (UKS Navigo Sopot).

Livolo Catamaran Cup 2022 to jednak nie tylko atrakcje na wodzie, ale również na lądzie. W piątek odbył się m.in. piknik charytatywny, grill i loteria fantowa. Dzięki temu organizatorzy zebrali prawie 5000 zł na pomoc mieszkańcom Mechelinek poszkodowanym w pożarze. W sobotę z kolei na uczestników czekało integracyjne Sailors Party.

Organizatorem Livolo Catamaran Cup 2022 było Stowarzyszenie Port Mechelinki. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje portal Żeglarski.info.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
2
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ