Jędrzej Szerle
fb/2018 European Youth Championships Laser 4,7
Mistrzostwa Europy Laser 4,7

Mistrzostwa Europy Laser 4,7 2018 – Co pokażą Natalia i Igor?

Dwójka zawodników MKŻ Arka Gdynia, Natalia i Igor Kuczys, wystartuje w poniedziałek 9 kwietnia w Patras w Grecji w mistrzostwach Europy Juniorów w klasie Laser 4,7.

Mistrzostwa Europy Laser 4,7 Juniorów zgromadzą na starcie 311 młodych żeglarzy. Polskę będzie reprezentowało tylko dwóch zawodników, oboje z Miejskiego Klubu Żeglarskiego Arka Gdynia.

W grupie dziewcząt wystartuje Natalia Kuczys. W ubiegłym roku zajęła czterdzieste czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej i osiemnaste w grupie U16 na mistrzostwach Europy klasy Laser 4,7, a w Pucharze PZŻ w tej klasie była trzecia.

W grupie chłopców zobaczymy z kolei jej młodszego brata, Igora Kuczysa, który jeszcze w ubiegłym roku pływał na Optimiście. Z sukcesami – w sierpniu 2017 roku zdobył wicemistrzostwo Europy w tej klasie. Igor ma już za sobą pierwsze starty w klasie Laser 4,7 tym sezonie – na IV Tygodniu Olimpijskim w Walencji, który zakończył się 11 lutego, zajął trzydzieste drugie miejsce na sześćdziesięciu siedmiu startujących.

Mistrzostwa Europy Laser 4,7 rozpoczną się w poniedziałek 9 kwietnia i potrwają do soboty 14 kwietnia. Zaplanowano przeprowadzenie dwunastu wyścigów.