< Powrót
12
czerwca 2020
Tekst:
Iwona Poźniak
Zdjęcie:
Iwona Poźniak
mistrzowie
Takie nagrody otrzymały tegoroczna mistrzyni Paulina Wojtaszek (SP Kobylnica) i jej nauczycielka Joanna Ploch.

Mistrzowie Nawigacji 2020 – zdalne gratulacje dla zwycięzców

Nietypową formę miały gratulacje przekazane laureatom V Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji. Organizatorzy i zwycięzcy konkursu spotkali się 10 czerwca za pośrednictwem internetu.

W zdalnym meetingu, który prowadziła Bożena Żuk, dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, uczestniczył członek Zarządu Województwa Pomorskiego Józef Sarnowski. Obecni byli: dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Adam Krawiec i przewodnicząca Zespołu ds. edukacji morskiej Pomorskiej Rady Oświatowej Aleksandra Bąkowska.

W spotkaniu uczestniczyli też jurorzy – komandor ppor. rez. dr Dariusz Kloskowski i Leopold Naskręt z Pomorskiego Związku Żeglarskiego. To oni czuwali nad prawidłowym przebiegiem tegorocznej edycji konkursu. Wszyscy w swoich wystąpieniach zgodnie podkreślali wyjątkowy charakter konkursu nawigacyjnego i jego interdyscyplinarność. Wskazywano również, że Mistrz Nawigacji już na stałe wpisał się w edukacyjny krajobraz Pomorza. Dariusz Kloskowski zauważył, że konkurs, poza walorami edukacyjnymi, pełni ważną rolę w integracji środowiska zajmującego się edukacją morską.

Tegoroczna Mistrzyni Nawigacji, Paulina Wojtaszek ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy podkreśliła, że konkursowi towarzyszą niebywałe emocje. Rejsy, w których mogła uczestniczyć jako laureatka, były dla niej przygodą życia. Wyprawa pod żaglami „Zawiszy Czarnego” oraz rejsy na jachcie „Por Favor”, przewijały się w wypowiedziach pozostałych nagrodzonych. Są to Michał Orłowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słupsku (II miejsce), Julia Nakoneczna ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy (III miejsce) oraz Dawid Struczyński ze Szkoły Podstawowej nr 39 w Gdyni (wyróżnienie).

O konkursie mówili również nauczyciele opiekunowie: Joanna Ploch (SP w Kobylnicy) i Anna Wolikowska (ZSP w Słupsku). W ich relacjach słychać i widać było radość, wzruszenie i dumę, że mogą pracować z tak zdolnymi i zaangażowanymi uczniami.

Całość wirtualnej uroczystości uświetniła muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Handszpaki, w składzie Piotr Merecki i Marek Rogala.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ