< Powrót
14
lipca 2021
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann

Mnóstwo atrakcji podczas Polboat Yachting Festival

W czwartek 15 lipca w Marinie Yacht Park – Dalmor w Gdyni rozpoczynają się targi Polboat Yachting Festival. Organizatorem czterodniowej imprezy jest Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – Polskie Jachty.

Polboat Yachting Festival po raz pierwszy zorganizowany został w ubiegłym roku. Pomimo pandemii inauguracyjna edycja zgromadziła blisko 30 jachtów od ponad 20 producentów, a wśród zaproszonych gości i prelegentów był m.in. Szymon Kuczyński. Nic więc dziwnego, że organizator, Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – Polskie Jachty, w tym roku zaprasza na drugą edycję targów.

Przez cztery dni, od czwartku 15 do niedzieli 18 lipca, w Marinie Yacht Park – Dalmor w Gdyni odbywać się będą pokazy i premiery jachtów oraz spotkania i rozmowy z żeglarzami. W targach uczestniczyć będą polskie stocznie, m.in. Sunreef Yachts, Galeon Yachts, Wave Catamarans, Delphia, Balt Yacht, Parker Poland, Northman, Viko Yachts, TES Yacht, La Mare Houseboats, Sportis, Mazuria, Koga, Cree Yachts i Pro Air. Pojawią się także zagraniczni wystawcy – m.in. Saxdor, Jeanneau, Hanse, Flipper, Nimbus, Windy, Draco, Bavaria, Uttern, Smartliner, Scarab, SeaDoo. Łącznie wystawionych będzie ponad 70 jachtów żaglowych i motorowych, w tym siedem premierowych.

Podczas prelekcji będzie można posłuchać rozmowy z Tomaszem Chamerą, prezesem Polskiego Związku Żeglarskiego o szansach na medale olimpijskie w Tokio, poznać żyjącą na jachcie i zwiedzającą świat rodzinę Dawidowskich, a także dowiedzieć się od dermatologa o chorobach skóry spowodowanych przez słońce i jak się przed nimi zabezpieczyć. Targi będą też okazją do podpisania porozumienia pomiędzy Polską Izbą Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – Polskie Jachty a Politechniką Gdańską o współpracy przy uruchomieniu nowego kierunku studiów „Projektowanie i budowa jachtów”.

Polboat Yachting Festival

W tym roku na Polboat Yachting Festival będzie można nie tylko zobaczyć, ale też popływać na jachtach 2020.
Fot. Tadeusz Lademann

Specjalną atrakcją będzie akcja #ZostańWodniakiem, w ramach której w sobotę i niedzielę będzie można popływać m.in. na dwóch jachtach 2020. Wydarzenie skierowane jest zwłaszcza do osób, które nie miały jeszcze okazji zakosztować żeglarstwa. Zapisy na rejsy będą możliwe w biurze targów. Szczegółowe informacje.

Mocnym akcentem na koniec Polboat Yachting Festival będzie wielka parada jachtów wystawianych podczas targów, która wypłynie w niedzielę o godzinie 16 z Mariny Yacht Park – Dalmor w Gdyni. Będzie można ją podziwiać z Bulwaru Nadmorskiego, plaży miejskiej oraz molo w Orłowie i Sopocie.

Wstęp na targi jest bezpłatny, ale z powodów pandemicznych podobnie jak w ubiegłym roku wejście na jachty będzie możliwe po uprzednim umówieniu się z poszczególnymi wystawcami.

Strona Polboat Yachting Festival

Program

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ