< Powrót
14
maja 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Fb/Optimist
Pucharze Dziwnowa
Puchar Dziwnowa 2018.

Najlepsi Optimiściarze wystartują w Pucharze Dziwnowa

Blisko 200 zawodników klasy Optimist wystartuje w czwartek 16 maja w Pucharze Dziwnowa. Są to drugie eliminacje do mistrzostw Europy i świata Optimistów.

Wyniki tylko dwóch imprez, Pucharu KS „Zatoka” Puck i Pucharu Dziwnowa, pozwolą w tym roku wyłonić reprezentantów na najważniejsze zawody klasy Optimist – czerwcowe mistrzostwa Europy we Francji oraz lipcowe mistrzostwa świata w karaibskim państwie Antigua i Barbuda. Zmagania w Pucku, w których najlepsza okazała się Paulina Rutkowska (YKP Gdynia), już za nami. Teraz czas na Puchar Dziwnowa.

W regatach wystartuje co najmniej 172 zawodników grupy A z Polski, Litwy, Rosji i Czech. Wystąpią najlepsi Optimiściarze z pierwszych eliminacji, m.in. Jeremi Szczukowski (Chojnicki Klub Żeglarski), Ewa Lewandowska (KS AZS AWFiS Gdańsk) oraz Paulina Rutkowska i Oskar Ponto (YKP Gdynia), którzy zwyciężyli w ubiegłorocznym Pucharze Dziwnowa.

Zmagania rozpoczną się w czwartek 16 maja i potrwają cztery dni. Organizatorzy planują przeprowadzenie dwunastu wyścigów. Zakończenie Pucharu Dziwnowa odbędzie się w niedzielę 19 maja.

Strona regat

PODZIEL SIĘ OPINIĄ