< Powrót
4
listopada 2021
Tekst:
Związek Portów i Przystani Jachtowych
Zdjęcie:
mat. prasowe
Bursztynowych Kotwic
Drugi od lewej Zbigniew Jagniątkowski, prezes Związku Portów i Przystani Jachtowych, dalej wicemistrzyni olimpijska Agnieszka Skrzypulec i burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak.

Najlepsze mariny z certyfikatami Bursztynowych Kotwic

W środę 3 listopada w Dziwnowie odbyła się finałowa uroczystość przyznania certyfikatów Bursztynowych Kotwic dla marin i przystani jachtowych. Wyróżniono osiem lokalizacji na mapie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego.

Organizatorem wydarzenia był Związek Portów i Przystani Jachtowych – LOT Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, którego przedstawiciele już po raz drugi przeprowadzili audyt przystani, w ramach autorskiego systemu certyfikacji Bursztynowe Kotwice.

W Marinie Dziwnów wyróżnienia odbierali operatorzy marin i przedstawiciele gmin partnerskich. Gratulacje składali Agnieszka Skrzypulec – wicemistrzyni Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w żeglarskiej klasie 470 i honorowy ambasador Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego oraz burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak.

–  To była już druga edycja certyfikacji – przypomniał Zbigniew Jagniątkowski, prezes Związku Portów i Przystani Jachtowych. – Ocenialiśmy mariny w skali od jednej do pięciu Bursztynowych Kotwic, nieco podobnie jak kategoryzuje się hotele. Audyt składał się z kilku etapów weryfikacji, a zakończony był wizytą tajemniczego klienta. Nasi wysłannicy wnikliwie sprawdzali infrastrukturę przystani, zaplecze sanitarne, poziom świadczonych usług, otoczenie, a także kwestie związane z ochroną środowiska.

Najwyższą notę i wyróżnienie certyfikatem z pięcioma Bursztynowymi Kotwicami otrzymały:
Marina Solna w Kołobrzegu
Marina Dziwnów
Marina Basen Północny w Świnoujściu
Marina Lubczyna
North East Marina Szczecin

Cztery Bursztynowe Kotwice przypadły:
Marinie Wolin
Marinie Trzebież
Marinie Pogoń w Szczecinie
Marinie Nowe Warpno

Zachodniopomorski Szlak Żeglarski łączy sieć marin na Odrze, jeziorze Dąbie, Zalewie Szczecińskim i Bałtyku. Szlak tworzy w sumie ponad trzydzieści portów i przystani jachtowych. Większość z nich to nowe lub zmodernizowane mariny. Pomorze Zachodnie dzięki realizacji tego projektu uchodzi obecnie za najdynamiczniej rozwijający się region żeglarski w Polsce.

Co myślisz o tym artykule?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ