< Powrót
10
września 2019
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Facebook Anny Jarzyny
morza
Anna Jarzyna.

Obrazy morza – kolejna wystawa w Pomorskim Związku Żeglarskim

15 obrazów związanych z tematyką morską, których autorką jest Anna Jarzyna, można oglądać w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego przy al. Jana Pawła II 11 w Gdyni.

Artystka wykorzystuje w swojej twórczości różne techniki i materiały, zarówno przy tworzeniu tekstury dzieła, jak i podłoża, na którym obraz powstaje. Mogą to być stare żagle, sklejka czy przedmioty wyrzucone przez morze na brzeg.

– Jestem gdynianką i żeglarką – mówi o sobie Anna Jarzyna. – Pływam od dziesiątego roku życia. W przeszłości byłam związana z gdyńskim Yacht Klubem Polski, a teraz z JKM „Gryfem”. Z wykształcenia jestem elektronikiem, a nie artysta plastykiem. Malować zaczęłam ponad dwadzieścia lat temu. Początki były skromne, zaczynałam od malowania mebli wykonanych przez męża. Ale, jako że zawsze chciałam rozwijać się twórczo, z czasem próbowałam kolejnych technik, od akrylu, po farby olejne i tak z czasem, było tych obrazów coraz więcej i więcej. Jakieś piętnaście lat temu zaczęłam prezentować swoje prace publiczności. Dziś mam za sobą wiele wernisaży i wystaw oraz sporo sprzedanych obrazów.

Wystawa prac Anny Jarzyny to kolejna już ekspozycja sztuki marynistycznej w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Regularnie goszczą tu m.in. prace Olimpii Dębskiej i Jerzego Springera. Ponadto w siedzibie PoZŻ można oglądać wystawy historyczne poświęcone Dariuszowi Boguckiemu, Zdzisławowi Pieńkawie oraz Jacht Klubowi Morskiemu „Gryf” Gdynia, który w 2018 roku obchodził 90-lecie powstania.

Strona artystki

Co myślisz o tym artykule?
+1
2
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ