Dariusz Olejniczak
M. Krasodomski
kieler woche

Pierwszy etap Kieler Woche zakończony

Zakończyła się pierwsza część regat Kieler Woche, w której zmierzyli się żeglarze klas nieolimpijskich i przygotowawczych. Polacy zajęli całe podium w klasie Laser Radial Open.

W Radialach zwyciężył Tytus Butowski (AZS AWFiS Gdańsk), na drugim miejscu uplasował się Łukasz Machowski (MOS 2 Zegrze), a trzecią lokatę wywalczył Mikołaj Silny (Sejk Pogoń Szczecin). Dobrze poradził sobie Piotr Malinowski (MOS SSW Iława), który zajął 5. miejsce.

W innych klasach naszym reprezentantom nie poszło tak dobrze. Najwyższe miejsce naszego reprezentanta w klasie Laser 4.7, to 13. lokata Przemysława Machowskiego (MKS Dwójka). Pozostali nasi laserowcy zajęli dalsze miejsca.

Mikołaj Chłopek i Mateusz Kruczyński (obaj YKP Gdynia) ścigający się w klasie 29er uplasowali się na 15. miejscu. Karol i Bartosz Milewscy (obaj YK Stal Gdynia) zamykają drugą dziesiątkę stawki w klasie 505. Z kolei jedyny nasz reprezentant w klasyfikacji OK Dinghy, Marek Biernat (KKS Warmia Olsztyn) zajął 35. miejsce.

W środę 20 czerwca do rywalizacji ruszają zawodnicy i zawodniczki klas olimpijskich. O medale powalczą m.in. Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (KS AZS AWFiS Gdańsk) w klasie 49er, Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia) w klasie Laser Standard oraz Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar (Sejk Pogoń Szczecin/KS AZS AWFiS Gdańsk) w klasie 470.