< Powrót
8
sierpnia 2022
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Paweł Skrzypkowski
XII Regatach o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna
Rywalizacja w XII Regatach o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna.

Pogoda dopisała w XII Regatach o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna

Prawie 90 zawodników rywalizowało w weekend 6-7 sierpnia w XII Regatach o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna. Zawody były częścią VIII Żeglarskiego Pucharu Kaszub.

W organizowanej przez Uczniowski Klub Sportowy Wodniacy Garczyn przy współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim imprezie zawodnicy rywalizowali w klasach Optimist (gr. C i D) i Cadet oraz w grupie Open. Uczestnikom sprzyjała pogoda – na jeziorze Gołuń wiatr dopisał, dzięki czemu przeprowadzono wszystkie siedem zaplanowanych wyścigów.

W XII Regatach o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna w klasie Optimist D dziewcząt na podium stanęły Dasza Nosenko (KS AZS AWFiS Gdańsk), Zofia Grzyb i Marta Górna (obie z UKS Wodniacy Garczyn). Wśród chłopców najlepsi byli zaś Leo Illes (OPTI CWM Gdynia), Andrzej Kowalczyk i Jan Piechociński (obaj z KS AZS AWFiS Gdańsk). W Optimist C dziewcząt triumfowała Julia Jędrzejczak, wyprzedzając Weronikę Dembowską (KS AZS AWFiS Gdańsk) i Laurę Szczęsną (Gmina Kolbudy). Z kolei wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Maciej Czarnecki (KS Zatoka Puck), drugie Jerzy Rułka (KS AZS AWFiS Gdańsk), a trzecie Antoni Kucharski (OPTI CWM Gdynia).

XII Regatach o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna

Fot. Paweł Skrzypkowski

Wśród załóg klasy Cadet dziewcząt najlepiej spisały się Anna Łyczko i Weronika Krauza (ŻUKS Stężyca). Drugą lokatę zajęły Agata Marcinkowska i Marika Goliwąs (UKS Wodniacy Garczyn), a trzecią Julia Czapiewska i Hanna Wasilewska (ŻUKS Stężyca). W męskich teamach zwyciężyli Maciej Bicki i Ignacy Rambowski (ŻUKS Stężyca), a na kolejnych miejscach uplasowali się Maksymilian Konkel i Michał Pawela oraz Igor Foltyn i Aleksander Konkel (wszyscy z UKŻ Lamelka Kartuzy).

W grupie Open pierwsze miejsce zajęli Aleksander Hendrych i Zuzanna Świtała, drugie Hubert Kurjańczyk, Olivier Grabow i Oliwier Wziątek (UKS Wodniacy Garczyn), a trzecie Paweł Krzyżykowski i Lucyna Maj (niezrzeszeni).

Były to czwarte w tym sezonie regaty zaliczane do VIII Żeglarskiego Pucharu Kaszub. Wcześniej żeglarze rywalizowali w Regatach o Puchar Jezior Chmieleńskich, Pucharze Mechelinek i w regatach rozgrzewkowych w Kolbudach. Następną imprezą z tego cyklu jest Puchar Wójta Gminy Somonino, który odbędzie się 3-4 września. Patronat medialny nad Żeglarskim Pucharem Kaszub sprawuje portal Żeglarski.info.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ