< Powrót
22
lutego 2021
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Gianfranco Marongiu
The Carnival Race
Patrycja Kurpiewska i Hanna Korsak zajęły siódme miejsce w The Carnival Race.

Polskie załogi klasy 420 w czołówce The Carnival Race

Siódme miejsce Rafała Pogorzelskiego i Filipa Fajfera w grupie Open oraz Patrycji Kurpiewskiej i Hanny Korsak w grupie Kobiet to najlepsze rezultaty Polaków w zakończonym w niedzielę 21 lutego The Carnival Race w klasie 420 i 470.

Polskie załogi klasy 420 od lat startują w San Remo w 420 & 470 The Carnival Race (Wyścigu Karnawałowym). Często z sukcesami – w ubiegłym roku Zofia Korsak i Karolina Cendrowska (MKS Dwójka Warszawa) zajęły pierwsze miejsce w grupie Kobiet, a w 2018 roku Kacper Paszek i Bartosz Reiter (Olsztyński Klub Żeglarski) zwyciężyli w grupie Open.

W tym roku w regatach wystartowało 11 załóg w klasie 470 oraz 84 w klasie 420 z całej Europy. Polskę reprezentowały w klasie 420 cztery teamy z MKS Dwójka Warszawa. W grupie Open popłynęli Rafał Pogorzelski i Filip Fajfer oraz Dominika Fajdasz i Adrian Dubowski, a w grupie Kobiet Patrycja Kurpiewska i Hanna Korsak oraz Karolina Gala i Hanna Gloeh.

Pogoda podczas The Carnival Race nie sprzyjała żeglarzom. Przez cztery dni regat wyścigi udało się przeprowadzić tylko w sobotę, odbyły się trzy. O pechu mogą też mówić Dominika Fajdasz i Adrian Dubowski, których łódka została staranowana i poważnie uszkodzona przez rywali w ostatnim wyścigu.

W grupie Open siódme miejsce zajęli Rafał Pogorzelski i Filip Fajfer, mając tyle samo punktów co szwajcarski team Simon Kaiser – Simeo Vollmer, który był szósty. Dominika Fajdasz i Adrian Dubowski regaty ukończyli na piętnastej lokacie. W grupie Kobiet siódme były Patrycja Kurpiewska i Hanna Korsak, a dwunaste Karolina Gala i Hanna Gloeh. Warto przy tym podkreślić progres, jaki wykonali nasi zawodnicy – rok temu w San Remo Rafał i Filip zajęli drugie miejsce w srebrnej flocie w grupie Open, a Patrycja i Hanna czterdzieste szóste miejsce wśród kobiet.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ