mat. prasowe
Zofia Korsak i Karolina Cendrowska
Zofia Korsak i Karolina Cendrowska podczas wyścigu.

Zofia Korsak i Karolina Cendrowska wygrały 420&470 Carnival Race

Pierwsze miejsce w klasie 420 kobiet zajęły w zakończonych w niedzielę 23 lutego regatach 420&470 Carnival Race Zofia Korsak i Karolina Cendrowska.

Regaty w San Remo po raz kolejny okazały się szczęśliwe dla polskich zawodników. W 2018 roku Kacper Paszek i Bartosz Reiter (Olsztyński Klub Żeglarski) w Carnival Race zwyciężyli w klasie 420 w grupie open, a w 2016 roku Hanna Dzik i Julia Szmit (YKP Gdynia/MBSW UKŻR Giżycko) na mistrzostwach świata klasy 420 zdobyły złoty medal w kategorii juniorek.

W tym roku w 420&470 Carnival Race wystartowały cztery polskie załogi – Zofia Korsak i Karolina Cendrowska, Patrycja Kurpiewska i Hanna Korsak (wszystkie z MKS Dwójka Warszawa) oraz Pola Dzik i Iga Wielczyk (YKP Gdynia/MOS SSW Iława) w klasie 420 kobiet, a Rafał Pogorzelski i Filip Fajfer (Giżycka Grupa Regatowa) w klasie 420 open.

Zofia Korsak i Karolina Cendrowska z nagrodami.

Po czterech dniach zmagań bezkonkurencyjne okazały się Zofia i Karolina, które zakończyły większość wyścigów na pierwszym lub drugim miejscu. Dzięki temu zwyciężyły z przewagą aż trzydziestu dwóch punktów nad drugim teamem – Dimitrą Vartholomaiou i Gogou Metaxia. Jest to kolejny sukces zawodniczek z Warszawy, które w ubiegłym roku zdobyły mistrzostwo Europy juniorów w klasie 420.

Nieco gorzej spisali się nasi pozostali zawodnicy. Pola i Iga zajęły trzydziestą czwartą, a Patrycja i Hanna czterdziestą szóstą lokatę. Z kolei Rafał i Filip zawody w grupie open ukończyli na drugim miejscu w srebrnej flocie.