< Powrót
7
października 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Łukasz Dzięcielski
PSKO

Pomorskie teamy triumfują w Drużynowych Mistrzostwach PSKO

Pola Schmidt, Filip Nosol oraz January i Jeremi Szczukowski z teamu ChKŻ Chojnice 2 zostali w niedzielę 6 października Drużynowymi Mistrzami Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist.

13 teamów z całej Polski rywalizowało w weekend 5-6 października na Jeziorze Charzykowskim w Drużynowych Mistrzostwach PSKO. W sobotę, w rundzie kwalifikacyjnej, przeprowadzono 78 wyścigów, które nieoczekiwanie wyłoniły zwycięzców. Wszystko dlatego, że w niedzielę przez warunki pogodowe zmagania się nie odbyły.

Pierwsze miejsce zajął team ChKŻ Chojnice 2 – Pola Schmidt, Filip Nosol oraz January i Jeremi Szczukowski. Drugie YKP Gdynia 1 – Paulina Rutkowska, Alicja Tutkowska, Iwo Renski, Konrad Wlazłowski i Jan Zamojski – a trzecie ChKŻ Chojnice 3 – Alicja Dampc, Zofia Prądzyńska, Jacek Kalinowski, Antoni Lipiński i Rafał Balicki.

Tym samym Chojnicki Klub Żeglarski obronił złoty medal z zeszłego roku. Członkowie tego klubu – zawodnicy Jacek Kalinowski i Jeremi Szczukowski oraz trener Karol Jączkowski – mają też na koncie zdobycie srebrnego medalu na tegorocznych Drużynowych Mistrzostwach Europy Optimistów.

Wyniki Drużynowych Mistrzostw PSKO

PODZIEL SIĘ OPINIĄ