< Powrót
19
lutego 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
arch. KS POWER ZONE
POWER ZONE

POWER ZONE w Pomorskim Związku Żeglarskim

Klub Sportowy POWER ZONE jest od 15 lutego nowym członkiem Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Celem klubu jest ożywienie żeglarstwa w Krynicy Morskiej.

Klub Sportowy POWER ZONE został założony 10 października 2018 roku przez grupę entuzjastów sportu z Mierzei Wiślanej. Od 15 lutego jest 55. członkiem Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

– Klub powstał, ponieważ chcieliśmy, aby żeglarstwo wróciło do Krynicy Morskiej – tłumaczy Artur Milarski, prezes KS POWER ZONE. – Wystarczyło porozumienie dwóch fundacji działających na terenie Mierzei Wiślanej – Mierzei 2200 i Strefy Mocy. Wcześniej przez półtora roku organizowaliśmy kilka serii zajęć dla dzieciaków. Cieszyły się popularnością, stąd pomysł powołania klubu sportowego.

Choć klub ma bogatą ofertę zajęć – będzie uczył m.in. pływania i narciarstwa – dominujące będzie żeglarstwo i kiteboarding. POWER ZONE dzięki współpracy z Krynicą Morską ma do dyspozycji trzy nowe Omegi regatowe, po dziesięć Optimistów i bojerów oraz sprzęt do szkolenia dziesięciu-dwunastu kitesurferów. Zajęcia dla najmłodszych planuje rozpocząć już 1 marca – prawdopodobnie będą się one odbywać dwa razy w tygodniu. Klub ma też już pierwsze plany startów w 2019 roku.

– W tym sezonie chcemy wystartować w Żeglarskim Pucharze Kaszub – mówi Artur Milarski. – Co do kitesurferów, to już w ubiegłym roku wystawiliśmy jednego zawodnika, Jana Milarskiego, w pucharze Polski i mistrzostwach Polski. W tym roku chcemy go wysłać na mistrzostwa Europy, a kilku zawodników zadebiutuje też w pucharze Polski.

Jeśli chodzi o bojerowe starty, tegoroczna ciepła zima nie pozwoliła i zapewne już nie pozwoli na latanie na Zalewie Wiślanym. Za to Jerzy Sukow, członek Zarządu klubu, bierze obecnie udział w mistrzostwach świata klasy DN w Stanach Zjednoczonych.

Strona klubu

PODZIEL SIĘ OPINIĄ