< Powrót
9
października 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Fb/JKMW Kotwica
Wojennej Kotwica

Regatowe zakończenie sezonu Jacht Klubu Marynarki Wojennej Kotwica

Dwoma żeglarskimi wyścigami w weekend 13-14 października zakończy sezon Jacht Klub Marynarki Wojennej Kotwica.

Bieg Kaprów – Memoriał Marszałka Józefa Piłsudskiego o długości 20 Mm w sobotę i Bieg o Puchary Komendanta Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej o długości 10 Mm w niedzielę – w najbliższy weekend odbędzie się zakończenie sezonu żeglarskiego gdyńskiego Jacht Klubu Marynarki Wojennej Kotwica.

Jachty biorące udział w regatach będą klasyfikowane w grupach ORC, Open i Delphia dla jednostek Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej. W ubiegłym roku w regatach kończących sezon JKMW Kotwica wystartowało trzynaście jachtów i siedemdziesięciu dziewięciu żeglarzy.

Weekend 13-14 października to jednak nie tylko regatowe emocje. W sobotę o godzinie 10 delegacja żeglarzy złoży kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni, a o godzinie 17 pod jego tablicą na budynku Aresztu Śledczego w Gdańsku. Z kolei w niedzielę o godzinie 16 w Alei Żeglarstwa Polskiego w gdyńskiej marinie odsłonięta zostanie tablica Tadeusza Siwca, zasłużonego żeglarza regatowego, związanego m.in. z gdyńskim klubem. Po tej uroczystości odbędzie się zamknięcie sezonu w JKMW Kotwica.

Organizatorem regat jest Jacht Klub Marynarki Wojennej Kotwica, a współorganizatorami Ośrodek Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej i Pomorski Związek Żeglarski. Patronat medialny nad imprezą sprawuje portal Żeglarski.info.

Zawiadomienie o regatach

PODZIEL SIĘ OPINIĄ