< Powrót
14
czerwca 2023
Tekst:
Adam Mauks
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Na zdjęciu III Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie w Gdyni.

Rekord na starcie IV Światowych Polonijnych Mistrzostw Żeglarskich

W Gdyni rozgrywane zostaną IV Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie im. inż. Tadeusza Wendy. Start regat w sobotę, 24 czerwca, zakończenie dzień później.

– W regatach weźmie udział 20 jachtów klasy 2020 z dziesięciu państw – mówi Dariusz Sapiejka, dyrektor sportowy IV Światowych Polonijnych Mistrzostw Żeglarskich im. inż. Tadeusza Wendy. – Będą z nami żeglarze z RPA, Austrii, Czech, Litwy, Szwecji, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Irlandii, Danii i Kazachstanu. To rekordowa ilość uczestników, w ubiegłym roku w tych regatach wzięło udział 18 jachtów.

Oficjalne otwarcie regat nastąpi w sobotę, 24 czerwca o godz. 10 w Marinie Yacht Park w gdyńskim Basenie Prezydenta. Pierwszy wyścig o godz. 11. zakończenie regat w niedzielę o godz. 16.

Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie w Gdyni to największe tego typu wydarzenie organizowane dla żeglarzy polonijnych.

Polonijne regaty są częścią tegorocznych obchodów Święta Morza, które odbędą się w tym czasie w Gdyni. Regaty będzie wspierał znany żeglarz polarny Ireneusz Kamiński na jachcie „Admirał Dickman”.

Organizatorami tych regat są: Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Polski Komitet Olimpijski, Pomorski Związek Żeglarski oraz Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni.

ZAWIADOMIENIE O REGATACH

Co myślisz o tym artykule?
+1
4
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ