< Powrót
20
września 2022
Tekst:
Tomasz Falba
Zdjęcie:
Cezary Spigarski
Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski załóg dwuosobowych
Ubiegłoroczne MŻMP załóg dwuosobowych.

Startują MŻMP załóg dwuosobowych

Już za dwa dni, 22 września b.r., rozpoczną się w Gdyni Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC załóg dwuosobowych. Ich zwycięzców poznamy w niedzielę 25 września.

Zawody zostaną rozegrane na trasie ustawionej na Zatoce Gdańskiej i Bałtyku Południowym. Organizator przewiduje przeprowadzenie dwóch wyścigów: krótkiego – o długości 5-20 Mm oraz długiego – o długości ok. 150 Mm.

– Sytuacja pogodowa jest dynamiczna – mówi organizator mistrzostw Paweł Wilkowski, który jest również tegorocznym mistrzem Polski samotników. – Długi wyścig chcemy poprowadzić w okolice nowootwartego kanału przez Mierzeję Wiślaną.

Na liście startowej znajduje się obecnie osiem jachtów: „Vataha 2”, „Diamant GT”, „Bindi”, „IRS Challenger”, „Barakam”, „Moana X”, „Neoprofil”, „Hedaa”.

Lista zgłoszeń

– Nie chciałbym typować zwycięzcy, zwłaszcza, że sam biorę udział w regatach – mówi Wilkowski. – Zamieszać może choćby „Barakam” czy „Moana X”.

Wyniki regat powinniśmy poznać w niedzielę 25 września po południu. Uroczyste wręczenie medali nowym mistrzom Polski załóg dwuosobowych odbędzie się w listopadzie na specjalnej gali.

Warto zaznaczyć, że wyścig długi będzie tradycyjnym jesiennym wyścigiem offshorowym CoolDown a MŻMP załóg dwuosobowych zaliczane są do klasyfikacji Off-Short Racing oraz Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski.

Portem regat jest Marina Yacht Park Gdynia a organizatorem START-UP Paweł Wilkowski. Zawody odbędą się pod honorowym patronatem prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego.

Zmagania o tytuł mistrza Polski załóg dwuosobowych zakończą cykl Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski. Poznaliśmy już mistrzów polski załóg wieloosobowych i jednoosobowych.

Strona wydarzenia

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

PODZIEL SIĘ OPINIĄ