< Powrót
25
lipca 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
SummerHeat DOUBLE
Gdynia Doublehanded Yachtrace w 2016 roku.

SummerHeat DOUBLE: Osiemnastu żeglarzy na starcie

W sobotę 27 lipca rozpoczynają się regaty załóg dwuosobowych SummerHeat DOUBLE. Uczestników czeka wyścig o długości ponad 300 Mm.

SummerHeat DOUBLE to kolejne regaty załóg dwuosobowych, wchodzących w skład cyklu Off-Short Racing. Wcześniej żeglarze ścigali się w tej formule m.in. w GDYNIA 400 DOUBLE i WarmUp Double 2019. W rozpoczynającej się w sobotę 27 lipca imprezie zawodnicy popłyną w wyścigu o długości ok. 310 Mm.

W SummerHeat DOUBLE wystartuje dziewięć załóg, które będą rywalizowały w klasach ORC Club i Mini 650. Najwięcej zainteresowania wzbudzi z pewnością pierwszy wspólny występ w regatach dwójki wybitnych samotników – Joanny Pajkowskiej i Szymona Kuczyńskiego – którzy popłyną na „Prototype” klasy Mini 650.

SummerHeat DOUBLE zostaną uroczyście otwarte w sobotę 27 lipca o godz. 10. O godz. 11.30 na akwenie obok gdyńskiej mariny odbędzie się indywidualna prezentacja jachtów. Wyścig wystartuje w samo południe. Trasa biegnie z Gdyni do znaku Ölands södra grund, następnie do podejścia do portu w Łebie i z powrotem do Gdyni. Regaty potrwają do wtorku 30 lipca. O godz. 16 zamknięta zostanie linia mety, a dwie godziny później odbędzie się zakończenie imprezy.

Organizatorami SummerHeat DOUBLE jest Start-Up Paweł Wilkowski we współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim, a patronem medialnym portal Żeglarski.info. Regaty wchodzą w skład Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski.

Strona regat

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ