< Powrót
25
września 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Cezary Spigarski
400

Szesnaście jachtów popłynie w regatach CoolDown Double

Najbliższy weekend będzie kolejną okazją dla dwuosobowych załóg do pościgania się na Bałtyku. W dniach 29-30 września odbędzie się CoolDown Double.

Ostatnie tegoroczne regaty cyklu Offshore Shorthanded Racing – CoolDown Double – odbędą się już w najbliższy weekend. Wcześniej dwuosobowe teamy mogły się ścigać w zawodach WarmUp Double, Gdynia 400 Double oraz SummerHeat Double – Morskich Żeglarskich Mistrzostwach Polski załóg dwuosobowych 2018.

W regatach wystartuje szesnaście jachtów – osiem w grupie ORC i osiem w grupie Open. Będą musiały one pokonać trasę o długości około 100 Mm na Zatoce Gdańskiej i południowym Bałtyku.

W ubiegłorocznej edycji tych regat w grupie ORC najlepszy był jacht „Hobart” Mirosława Zemke i Ryszarda Szostaka (Jachtklub Stoczni Gdańskiej), a w grupie Open „Bigger Johnka” z Konradem Smoleniem i Krzysztofem Glebowem (YKP Gdynia/niezrzeszony).

CoolDown Double wystartuje w sobotę 29 września o godzinie 12. Regaty zakończą się dzień później o godzinie 18 w gdyńskiej marinie.

Regaty są organizowane we współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim.

Strona regat

PODZIEL SIĘ OPINIĄ