< Powrót
4
czerwca 2019
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Jerzy Jałoszewski
Błękitnej Szkoły

W gdyńskiej marinie trwają zajęcia Błękitnej Szkoły

17 uczniów VII klasy Szkoły Podstawowej w Skrzeszewie uczestniczy w zajęciach Błękitnej Szkoły. To kolejna edycja projektu realizowanego przez Pomorską Szkołę Żeglarstwa i Edukacji Morskiej, działającą przy Pomorskim Związku Żeglarskim.

– Zajęcia trwają od poniedziałku – mówi jeden z uczestników zajęć, Kacper. On i jego koledzy nie mogli doczekać się porannych „lekcji” w gdyńskiej marinie. – Wczoraj pływaliśmy na łódkach i to najbardziej nam się podobało. Dziś też będziemy pływać.

Dziewczęta wybrały zajęcia rekreacyjne na plaży. Jednak możliwości zdobycia żeglarskiej wiedzy jest w ramach Błękitnej Szkoły więcej. Poza żeglowaniem, w planie zajęć znalazły się m.in. nauka węzłów żeglarskich i poznawanie budowy Optimista. W programie jest nauka o klasach sportowych i morskich, nawiązywanie łączności radiowej i wizyta w Muzeum Marynarki Wojennej. Będzie też czas wolny na gry plażowe i zabawy żeglarskie związane z nabytą wiedzą.

„Błękitna Szkoła – szkoła morskiego klimatu” oferuje jedno-, dwu- i trzydniowe zajęcia dla uczniów powyżej piątej klasy szkoły podstawowej z całej Polski. Można się na nie zapisywać u koordynatora projektu, Jerzego Jałoszewskiego (tel. 604 543 210, reklama@zeglarski.info). Zajęcia są odpłatne.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ