< Powrót
18
listopada 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Polski ORC 2020
Zmagania w Morskich Żeglarskich Mistrzostwach Polski ORC 2019.

Wiemy, kto zorganizuje Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC 2020

Komisja Żeglarstwa Morskiego Polskiego Związku Żeglarskiego podała ostateczną listę organizatorów Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC 2020.

Jednymi z najważniejszych polskich regat na Bałtyku są Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski dla załóg jednoosobowych, dwuosobowych i wieloosobowych. W tym roku odbyły się one w odświeżonej formule, z nowoczesnymi, ujednoliconymi stronami internetowymi z systemem zgłoszeń. Wszystkie imprezy przyniosły mnóstwo sportowych emocji i zostały pozytywnie ocenione przez zawodników.

W lipcu ogłoszony został konkurs na organizację mistrzostw w 2020 roku. W związku z rezygnacją Fundacji Mariny Trzebież z organizacji MŻMP, która pierwotnie miała przeprowadzić zmagania załóg wieloosobowych, 12 listopada Komisja Żeglarstwa Morskiego Polskiego Związku Żeglarskiego ogłosiła ostateczną listę laureatów.

MŻMP załóg jednoosobowych zorganizuje Jacht Klub Morski „Gryf” Gdynia od 10 do 12 lipca, MŻMP załóg dwuosobowych Start-Up Paweł Wilkowski od 21 do 26 lipca, a MŻMP załóg wieloosobowych w miejsce Fundacji Mariny Trzebież Gdański Ośrodek Sportu, który złożył drugą ofertę w postępowaniu konkursowym, od 20 do 23 sierpnia. Portem macierzystym dwóch pierwszych regat będzie Gdynia, a ostatnich Gdańsk.

– Wybrani przez Komisję organizatorzy mają duże doświadczenie w przeprowadzaniu profesjonalnych regat, co gwarantuje wysoki poziom imprez – mówi Bogusław Witkowski, wiceprezes PZŻ ds. morskich oraz przewodniczący Komisji Żeglarstwa Morskiego. – Jestem przekonany, że przyszłoroczne mistrzostwa dostarczą mnóstwo pozytywnych wrażeń i przyciągną na start jeszcze więcej świetnych żeglarzy.

Komunikat Komisji Żeglarstwa Morskiego PZŻ nr 9

Komunikat Komisji Żeglarstwa Morskiego PZŻ nr 10

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ