< Powrót
24
lipca 2023
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Przemysław Dymarkowski
żuław
Uczestnicy Regat o Puchar Jachtklubu Elbląg.

Żeglarski Puchar Żuław: Optimiściarze ścigali się na Zalewie Wiślanym

43 zawodników klasy Optimist rywalizowało w weekend 22-23 lipca w Regatach o Puchar Jachtklubu Elbląg. Rozgrywana w Marinie Suchacz impreza była częścią Żeglarskiego Pucharu Żuław.

Za nami trzecie regaty w debiutanckim sezonie Żeglarskiego Pucharu Żuław. Po inauguracji w Pucharze Wójta Gminy Cedry Wielkie oraz Regatach o Trójząb Neptuna w Górkach Zachodnich, w miniony weekend Optimiściarze wystartowali w Marinie Suchacz na Zalewie Wiślanym w Regatach o Puchar Jachtklubu Elbląg. W zmaganiach wzięło udział 43 Optimiściarzy – 20 w grupie D, a 23 w grupie C.

żuław

Zmagania na Zalewie Wiślanym.
Fot. Przemysław Dymarkowski

Klasyfikację generalną grupy D zdominowali zawodnicy Opti Gdynia, którzy zajęli pierwsze dziesięć miejsc. Najlepszy był Alex Daenen, który wygrał dwa z sześciu przeprowadzonych wyścigów. Druga była Apolonia Pyś, trzeci Julian Lachowicz, czwarta Maria Komorowska, a piąta Antonina Barańska.

W grupie C rywalizacja była bardziej zróżnicowana. Pierwszą lokatę zajęła Weronika Starostecka (UKS Tolkmicko), a drugi – z identyczną liczbą punktów – był Igor Bukowski (Opti Gdynia). Trzecia w klasyfikacji generalnej była Krystyna Wąsowska (Opti Gdynia), czwarty Konstanty Żołnieruk (UKS Tolkmicko), a piąty Leon Kolasiński (Opti Gdynia).

Kolejną – i ostatnią w tym roku – imprezą w cyklu ŻPŻ będzie Puchar UKS Tolkmicko. Odbędzie się on w dniach 19-20 sierpnia w Tolkmicku.

Organizatorami regat był Jachtklub Elbląg we współpracy z Mariną Suchacz, Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Miastem Elbląg oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Elblągu. Koordynatorem Żeglarskiego Pucharu Żuław z ramienia Pomorskiego Związku Żeglarskiego jest trener Krzysztof Kocięda. Regaty dofinansowane zostały przez Pomorską Federację Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
3
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ