< Powrót
14
czerwca 2021
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Gdański Ośrodek Sportu
Pucharze Mariny Gdańsk
Najlepsi zawodnicy Pucharu Mariny Gdańsk.

28 jachtów rywalizowało w Pucharze Mariny Gdańsk

„Happy Hour”, „Hadar” i „Marco Polo” to najlepsze jachty w zakończonym w niedzielę 13 czerwca Pucharze Mariny Gdańsk. Regaty wchodzą w skład Morskiego Żeglarskiego Puchar Polski, Pucharu Bałtyku Południowego oraz Pucharu Zatoki Gdańskiej. 

Przy zmiennym i silnym wietrze toczyły się XIV regaty o Puchar Mariny Gdańsk. Przez dwa weekendowe dni – 12 i 13 czerwca – na Zatoce Gdańskiej odbyły się trzy wyścigi, w których wzięło udział 28 jachtów. Rywalizowały w klasach ORC i KWR oraz grupie Open.

W najliczniejszej klasie ORC zwyciężył jacht „Happy Hour” ze sternikiem Robertem Gwoździem (Yachts & Yachting), który wszystkie wyścigi ukończył na pierwszym miejscu. Drugi był „Barakam” z Michałem Śliwą (niezrzeszony), a trzecia „Czarodziejka” z Tomaszem Konnakiem (JKM Gryf Gdynia).

Pucharze Mariny Gdańsk

Robert Gwóźdź (pierwszy z lewej) i Tomasz Konnak (w środku) podczas zakończenia Pucharu Mariny Gdańsk.
Fot. Gdański Ośrodek Sportu

– Panowały bardzo zmienne warunki, od wiatru rzędu 8-10 w porywach, do nawet 25 węzłów – opowiada Robert Gwóźdź. – W sobotę, z uwagi na obfite opady deszczu, które ograniczyły widzialność, trzeba było opóźniać start. Generalnie rywalizacja była bardzo zacięta, w szczególności w sobotnim długim wyścigu.

W Pucharze Mariny Gdańsk w klasie KWR najlepszy okazał się „Hadar” ze sternikiem Jerzym Brezdeniem (JKMW Kotwica Gdynia), który nieznacznie wyprzedził „Sloni” Zbigniewa Rembiewskiego (Jachtklub Stoczni Gdańskiej) i „Purgę” Kajetana Kilanowskiego (Yacht Klub Stal Gdynia).

W grupie Open natomiast pierwszą lokatę zajął „Marco Polo” ze sternikiem Markiem Limbergerem (Sailor4x4), druga była „Dancing Queen” z Jerzym Matuszakiem (niezrzeszony), a trzecia „Lady Dana 44” z Ryszardem Wojnowskim (Jachtklub Stoczni Gdańskiej).

Puchar Mariny Gdańsk zaliczany jest do Morskiego Żeglarskiego Puchar Polski, Puchar Bałtyku Południowego oraz Pucharu Zatoki Gdańskiej. Organizatorem regat był Gdański Ośrodek Sportu.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ