< Powrót
5
września 2023
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Cezary Spigarski
Gdynia - Władysławowo - Gdynia
W ubiegłym roku w regatach rywalizowało 48 jachtów.

64. edycja regat Gdynia – Władysławowo – Gdynia już w weekend

Najlepsi polscy regatowcy wystartują w sobotę 9 września w regatach Gdynia – Władysławowo – Gdynia, organizowanych przez Jacht Klub Morski Gryf Gdynia.

Przed nami kolejna edycja jednych z najpopularniejszych polskich regat morskich. Organizowany przez JKM Gryf nocny wyścig z Gdyni do Władysławowa i z powrotem co roku gromadzi setki żeglarzy i zapewnia wiele emocji. W ubiegłym roku w zmaganiach rywalizowało 48 jachtów, a wśród sterników byli m.in. Roman Paszke i Zbigniew Gutkowski.

W tym roku jak na razie udział w regatach zadeklarowało 35 załóg, ale zapisy trwają do piątku 8 września. Wśród uczestników ponownie zobaczymy regatową śmietankę, w tym multimedalistów Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC – Pawła Wilkowskiego na „Vatasze”, Kubę Marjańskiego na „Moanie X”, Jacka Chabowskiego na „Sailing Factory” i Tomasza Konnaka na „Czarodziejce”.

Jachty klasyfikowane będą w sześciu grupach: ORC A, ORC B, ORC C, ORC Doublehanded, KWR i Open. Regaty rozpoczną się w sobotę 9 września o godzinie 18. Ich przebieg śledzić będzie można na trackingu.

Organizatorem 64. regat Gdynia – Władysławowo – Gdynia jest Jacht Klub Morski Gryf Gdynia. Impreza zaliczana jest do klasyfikacji Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski, Pucharu Zatoki Gdańskiej oraz – dla rywalizacji załóg dwuosobowych – cyklu Off-Short Racing. Rozdanie nagród planowane jest w październiku, podczas klubowego zakończenia sezonu.

Strona regat

Co myślisz o tym artykule?
+1
3
+1
1
+1
0
+1
3
+1
0
+1
0
+1
1

PODZIEL SIĘ OPINIĄ