< Powrót
21
maja 2019
Tekst:
Maciej Frąckiewicz / materiały prasowe PZŻ
Zdjęcie:
Robert Hajduk
Laser
Aleksander Arian.

Aleksander Arian wiceliderem mistrzostw Europy w klasie Laser Radial

Aleksander Arian zajmuje drugie miejsce po pierwszym  dniu mistrzostw Europy w klasie Laser Radial w Porto. Z kolei Laura Szulc jest szósta, a Przemysław Machowski ósmy, również po pierwszym dniu zmagań w MEJ klasy Laser 4,7 w Hyeres.

Za nami pierwszy dzień mistrzostw Europy seniorów w klasach Laser Standard, Laser Radial kobiet i mężczyzn, które rozgrywane są w Porto w Portugalii oraz mistrzostw Europy juniorów w klasie Laser 4,7 w Hyeres na południu Francji. Obie imprezy mają formułę otwartą,  dlatego mogą startować w nich zawodnicy spoza Europy.

Bardzo dobrze rywalizację w klasie Laser Radial rozpoczął czwarty przed rokiem Aleksander Arian (UKS Sailing Team Rzeszów), który wygrał pierwszy wyścig, a w następnym był piąty i zajmuje drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Z kolei brązowy medalista poprzednich mistrzostw, Marcin Rudawski (MKS Dwójka Warszawa), dwukrotnie mijał linię mety dwunasty i jest ósmy. Na dwudziestej szóstej pozycji znajduje się Piotr Malinowski z MOS SSW Iława (miejsca 25 i 20), a trzydziesty trzeci jest Michał Krasodomski z AZS AWFiS Gdańsk (miejsca 32 i 32). Prowadzi Portugalczyk Martin Fernandes (miejsca 3 i 2).

W kategorii kobiet najwyżej sklasyfikowaną Polką po pierwszych wyścigach jest Magdalena Kwaśna (Chojnicki Klub Żeglarski), która po tym jak przypływała dziewiętnasta i czternasta zajmuje trzydzieste drugie miejsce. Siedem pozycji dalej, po miejscach dwudziestym szóstym oraz czternastym, plasuje się mistrzyni Polski Agata Barwińska (MOS SSW Iława). Natomiast sześćdziesiąta piąta jest Anna Brzozowska z CŻ Szczecin (miejsca 41 i 27), a siedemdziesiąta druga Wiktoria Gołębiowska z MOS SSW Iława (miejsca 43 i 31). Liderką jest Malezyjka Nur Shazrin Mohamad Latif, która wygrała dwa wyścigi.

W klasie Laser Satandard, najlepiej z naszych zawodników radzi sobie Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia), któremu miejsca dwudzieste piąte oraz czternaste w swojej grupie dają na razie pięćdziesiątą czwartą pozycję w ogólnej klasyfikacji. Tylko trzy pozycje za nim znajduje się Jakub Rodziewicz z SEJK Pogoń Szczecin (miejsca 6 i 36), a sto drugi jest jego klubowy kolega Tadeusz Kubiak (miejsca 25 i 39). Prowadzą ex aequo brązowy medalista zeszłorocznych mistrzostw świata, Niemiec Philipp Buhl oraz Hiszpan Joaquin Blanco (obaj miejsca 1 i 4).

Wyniki

Z kolei dobry pierwszy dzień mistrzostw Europy juniorów w klasie Laser 4,7 w Hyeres mają za sobą Laura Szulc (Chojnicki Klub Żeglarski) i Przemysław Machowski (MKS Dwójka Warszawa). Młoda Polka wpływała na metę ósma oraz szósta i zajmuje szóste miejsce w całych regatach, a warszawianin dwukrotnie był trzeci i znajduje się na ósmej pozycji.

Wyniki dziewcząt
Wyniki chłopców

Kolejne wyścigi zaplanowane są na wtorek 21 maja. Regaty potrwają do soboty.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ