< Powrót
18
lutego 2020
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Raffaele Barbera Photographer
Carnival Race

Cztery polskie załogi popłyną w 420&470 Carnival Race

W czwartek 20 lutego w San Remo rozpocznie się Carnival Race, jedna z najważniejszych imprez dla klas 420 i 470. W tym roku ponownie nie zabraknie w niej naszych zawodników.

420&470 Carnival Race, czyli regaty karnawałowe dla dwuosobowych klas 420 i 470, co roku gromadzi najlepsze załogi z całej Europy. Od lat startuję też w niej Polacy – w 2017 roku w klasie 420 w grupie kobiet szóste miejsce zajęły Hanna i Barbara Dzik (YKP Gdynia). W 2018 roku Kacper Paszek i Bartosz Reiter (Olsztyński Klub Żeglarski) zwyciężyli w klasie 420 w grupie open. Z kolei w ubiegłym roku Zofia Korsak i Karolina Cendrowska (MKS Dwójka Warszawa) oraz Patryk Kosmalski i Tomasz Lewandowski (Chojnicki Klub Żeglarski/Olsztyński Klub Żeglarski) również w klasie 420 uplasowali się na dziesiątej lokacie, odpowiednio – w grupie kobiet i open.

W tym roku w San Remo wystartuje ponad sto sześćdziesiąt załóg, w tym cztery polskie. W klasie 420 kobiet będą to Zofia Korsak i Karolina Cendrowska, Patrycja Kurpiewska i Hanna Korsak (wszystkie z MKS Dwójka Warszawa) oraz Pola Dzik i Iga Wielczyk (YKP Gdynia/MOS SSW Iława). W open popłyną Rafał Pogorzelski i Filip Fajfer (Giżycka Grupa Regatowa). Naszych zawodników nie zobaczymy za to w olimpijskiej klasie 470.

Regaty rozpoczną się w czwartek 20 lutego i potrwają do niedzieli 23 lutego. Organizatorzy planują przeprowadzenie jedenastu wyścigów.

Strona imprezy

PODZIEL SIĘ OPINIĄ