< Powrót
8
sierpnia 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Laurens Morel/saltycolours.com
Europy klas Nacra

Czwórka Polaków popłynie w mistrzostwach Europy klas Nacra

Tymoteusz Cierzan i Katarzyna Piernicka oraz Oskar i Maja Niemira wystartują w poniedziałek 13 sierpnia w mistrzostwach Europy klas Nacra.

Zawody na włoskim jeziorze Como zgromadzą na starcie 86 załóg różnych klas Nacra – m.in. Nacry 15, 16, 18 i 20, które zmierzą się o tytuł mistrza kontynentu. Z Polski popłyną dwie załogi, obie w przygotowawczej klasie Nacra 15.

Tymoteusz Cierzan i Katarzyna Piernicka oraz Oskar i Maja Niemira z UKS Navigo Sopot w tym sezonie przeplatają lepsze starty z nieco gorszymi. W kwietniu na mistrzostwach świata w klasie Nacra 15 Maja i Oskar zajęli dwudzieste ósme, a Tymoteusz i Katarzyna trzydzieste piąte miejsce.

Lepiej było w maju na Holenderskich Regatach Juniorów, gdzie uplasowali się odpowiednio na dziesiątej i siódmej pozycji. Z kolei lipcowe Mistrzostwa Świata Juniorów Tymek i Kasia ukończyli jako dziewiętnasty team w klasyfikacji.

Wyścigi mistrzostw Europy klas Nacra rozpoczną się w poniedziałek 13 sierpnia i potrwają cztery dni. Zawody zakończą się w piątek 17 sierpnia.

Szczegółowe informacje

PODZIEL SIĘ OPINIĄ