< Powrót
4
stycznia 2016
Tekst:
Natalia Majcher
Zdjęcie:
Christophe Launay, oficjalny profil fb Loicka Peyrona
„Banque Populaire V” w Breście po ustanowieniu aktualnego rekordu wokółziemskiej żeglugi i zdobyciu Jules Verne Trophy w 2012 roku.

Jules Verne Trophy zostaje w rękach Peyrona

Już dziś wiadomo, że rekord wokółziemskiej żeglugi w walce o Trofeum Juliusza Verne’a z 2012 r. nie zostanie pobity. Startujące w wyścigu „Spindrift 2” i „Idec Sport” do mety mają jeszcze ponad 2000 mil morskich i dwa dni na ich pokonanie. Tymczasem aktualnie najlepsze osiągi w dobowej żegludze to około 700 Mm. 

Załogi po niemal 44 dniach żeglugi są wciąż głodne sukcesu. Sternik „Idec Sport” Francis Joyon żartobliwie mówi o swojej pięcioosobowej załodze: – Oni nie potrafią wyluzować i po prostu dopłynąć do mety. Nie udało się pobić rekordu dookoła świata, to pobijmy rekord odcinka północnego Atlantyku. Dodatkowo świadomość, że gdzieś obok płynie drugi jacht („Spindrift 2”) sprawia, że duch rywalizacji nas nie opuszcza.

Kapitan „Spindrift 2” Yann Guichard, dziękując kibicom za wsparcie, zapewnił, że celem jego 13-osobowej załogi jest dopłynąć do mety najszybciej jak się da, obierając jednocześnie jak najbezpieczniejszą trasę.

Rekord ustanowiony w 2012 roku przez Loicka Peyrona na jachcie „Banque Populaire V” wynosi 45 dni, 13 godzin, 42 minuty i 53 sekundy.

Obie załogi spodziewane są na mecie 8 stycznia. Trasę jachtów można śledzić na stronie: http://volodiaja.net/Tracking/

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ