< Powrót
17
lipca 2023
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Robert Hajduk
wieloosobowych
Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC załóg wieloosobowych 2023.

Morscy żeglarscy mistrzowie Polski ORC załóg wieloosobowych wyłonieni

Robert Gwóźdź, Przemysław Filipowicz i Piotr Adamowicz to sternicy najlepszych załóg w zakończonych w niedzielę 16 lipca Morskich Żeglarskich Mistrzostwach Polski ORC załóg wieloosobowych. Impreza rozgrywana była w ramach Gdynia Sailing Days.

15 załóg rywalizowało o tytuły mistrzów Polski w dniach 14-16 lipca w Gdyni. Jachty podzielony zostały na trzy grupy: A, B i C. Przeprowadzono zaś pięć wyścigów.

W grupie A zwyciężył „WindWhisper44” ze sternikiem Robertem Gwoździem i Mateuszem Gwoździem w załodze (Yacht Klub Polski Gdynia), drugie miejsce zajął „Nauticus” z Maciejem Polańskim – sternikiem, Adrianem Adamskim, Michałem Mikołajczakiem, Adamem Rowińskim, Marcinem Kiełtem, Michałem Misiakiem, Tomaszem Szleterem i Mariuszem Sanockim (JKMW Kotwica Gdynia), a trzecie „Konsal” z Ryszardem Drzymalskim (Ocean Challenge Yacht Club).

W grupie B najlepsza okazała się załoga jachtu „Aspire” z Przemysławem Filipowiczem za sterem i Mateuszem Kusznierewiczem, Tymoteuszem Bendykiem, Michałem Korneszczukiem, Marcinem Kamińskim, Pawłem Gardasiewiczem, Stanisławem Klimaszewskim i Oskarem Niemirą w załodze (Yacht Club Sopot). Kolejne dwa miejsca na podium zajęła ekipa Łukasza Trzcińskiego – Mateusz Żmudziński, Piotr Sutkowski, Mateusz Małecki, Jacek Pilchowski, Michał Ruciński i Miriam Trzcińska (Jacht Klub Neptun Gdańsk) na „GoodSpeedzie” oraz Rafała Sosnowskiego – Małgorzata Sosnowska, Dawid Sosnowski, Małgorzata Kościuczuk, Marek Gozłowski i Marcin Styborski – (Yacht Club Sopot) na jachcie „Hedaa”.

W grupie C, dla najmniejszych jachtów, kolejny złoty medal wywalczył Piotr Adamowicz (Akademicki Klub Morski w Gdańsku) z załogą na „Neoprofilu”. Srebro trafiło do Tomasza Konnaka i Joanny Jaszczołt na „Czarodziejce”, a brąz do Tomasza Sontowskiego (obaj z JKM Gryf Gdynia) na „Pallasie”.

Rozegrane w ostatni weekend regaty były drugimi morskimi żeglarskimi mistrzostwami Polski rozegranymi w tym sezonie. Pod koniec czerwca w ramach Energa Nord Cup Gdańsk odbyły się Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC załóg dwuosobowych, których zwycięzcą został Tomasz Konnak na „Czarodziejce”. Z kolei w dniach 15-20 sierpnia w Świnoujściu odbędą się Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC załóg jednoosobowych – Bałtyckie Regaty Samotnych Żeglarzy o Puchar Poloneza.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ