< Powrót
27
lipca 2021
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Anna Korneszczuk
20 sierpnia MZMP zalog
Podczas regat Lotos Nord Cup, Gdańsk, lipiec 2021.

Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski już pod koniec sierpnia

Już 20 sierpnia rozpoczną się w Gdańsku-Górkach Zachodnich Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski załóg wieloosobowych. Gospodarzem regat będą Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego AZS oraz Yacht Club Gdańsk. Na starcie spodziewani są obrońcy tytułu z 2020.

COSA AZS – popularnie AZS Galion oraz Yacht Club Gdańsk kontynuują współpracę przy organizacji najważniejszych regat żeglarskich w Polsce. Po udanej edycji LOTOS Nord CUP Gdańsk, przygotowują Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski załóg wieloosobowych.

Polski Związek Żeglarski ogłosił konkurs na organizatorów tego najważniejszego w świecie regat morskich wydarzenia pod koniec roku 2020. W jego wyniku marina AZS Galion w Gdańsku – Górkach Zachodnich będzie gospodarzem MŻMP 2021.

Na starcie nie zabraknie znanych twarzy. Wszyscy liczą, że zeszłorocznego tytułu będzie bronić kpt. Jerzy Brezdeń z załogą jachtu „Hadar” oraz kpt. Łukasz Trzciński z załogą jachtu „PGO Good Speed”. Oba teamy to wielokrotni zwycięzcy regat i na pewno będą liczyć się w finalnej walce o zwycięstwo.

Ale pojawią się też nowe jednostki z nowymi załogami. Jedną z nich jest załoga Konsal Ocean Challenge Yacht Club.

–  W załodze pożegluje właściciel jachtu, znany morski żeglarz Ryszard Drzymalski, chłopaki z mojego teamu match racingowego Albert Riele Sailing Team oraz czterech klubowiczów – cieszy się skipper załogi Przemysław Tarnacki. – Boat captainem jachtu jest Max Pawłowski, a taktykiem i performerem Karol Jabłoński. Planujemy ciężko pracować i dobrze się przy tym bawić. Obaj uważamy, że to się da połączyć, ważna jest tylko kolejność.

Organizatorzy przewidzieli rozegranie mistrzostw w trzech grupach. Jednak zależeć to będzie od finalnych zgłoszeń.

Pantaenius Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski załóg wieloosobowych Gdańsk 2021 są klasyfikowane w Pucharze Bałtyku Południowego oraz w Morskim Żeglarskim Pucharze Polski. Więcej informacji na stronie regat oraz facebooku.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ