< Powrót
23
maja 2023
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Najciekawsze regaty w sezonie 2023
Jubileuszowe regaty w JKM Gryf Gdynia będą jedną z atrakcji tegorocznego sezonu.

Najciekawsze regaty w sezonie 2023

Morskie żeglarskie mistrzostwa Polski ORC, rocznicowy wyścig JKM Gryf oraz Nord Cup – to tylko niektóre ważne imprezy, które odbędą się w najbliższych tygodniach i miesiącach. Przedstawiamy najciekawsze regaty w sezonie 2023.

Sezon żeglarski na polskim Bałtyku już się rozpoczął, a na początku maja żeglarze regatowi rozpoczęli rywalizację w pierwszych imprezach. Najważniejsze morskie wyścigi są jednak jeszcze przed nami. Co zatem czeka miłośników zmagań w sezonie 2023?

Regaty 95-lecia Jacht Klubu Morskiego Gryf Gdynia

Organizowany co pięć lat morski wyścig na trasie Gdynia – Ölands Södra Gründ – Gdynia. W ten sposób jeden z najstarszych i najbardziej zasłużonych klubów w Polsce tradycyjnie świętuje swój jubileusz. Start już w piątek 2 czerwca.

Regatowy jubileusz Jacht Klubu Morskiego Gryf Gdynia

Regaty o Puchar Mariny Gdańsk

W dniach 3-4 czerwca odbędą się XVI Regaty o Puchar Mariny Gdańsk. Impreza co roku ściąga najlepszych pomorskich regatowców – tym razem na pewno nie będzie inaczej.

Zawiadomienie o regatach

Bieg Kaprów i Puchary Marynarki Wojennej

Dwie czerwcowe imprezy, organizowane przez Jacht Klub Marynarki Wojennej Kotwica Gdynia w ramach Święta Morza. Bieg Kaprów to długodystansowy wyścig na trasie Gdynia – Christiansø – Gdynia, który rozpocznie się 7 czerwca. Z kolei zaplanowane w dniach 16-18 czerwca Puchary Marynarki Wojennej to zatokowe zmagania. W tym roku impreza będzie miała wyjątkowy charakter, ponieważ JKMW Kotwica obchodzi 65-lecie założenia.

Szczegółowe informacje

Regaty o Puchar Marszałków

Jedna z najważniejszych imprez żeglarskich na Zalewie Wiślanym. Powstała z inicjatywy marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina i marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka. Odbędzie się 10 czerwca.

Żeglarze na Zalewie Wiślanym powalczą o Puchar Marszałków

Nord Cup Gdańsk

18. edycja jednej z największych imprez żeglarskich w Polsce startuje już 23 czerwca. Obok zmagań małych łódek sportowych, nie zabraknie też rywalizacji jachtów w B8 Race – w tym roku w randze Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC załóg dwuosobowych.

Szczegółowe informacje

Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC załóg wieloosobowych

W tym roku zmagania o medale mistrzostw Polski odbędą się w Gdyni w ramach Gdynia Sailing Days. Od 14 do 16 lipca na wodach Zatoki Gdańskiej spotkają się najlepsi polscy regatowcy.

Szczegółowe informacje

Ustka Charlotta Sailing Days

Choć do tej pory odbyły się tylko cztery edycje Ustka Charlotta Sailing Days, impreza ta jest już jedną z najważniejszych na środkowym Pomorzu. Przez ponad dwa tygodnie, od 27 lipca do 15 sierpnia, w Ustce ścigać się będą zarówno łódki sportowe, jak i jachty morskie.

Mistrzowski jubileusz Ustka Charlotta Sailing Days

 

Bałtyckie Regaty Samotnych Żeglarzy o Puchar Poloneza – Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski załóg jednoosobowych

Jedne z najważniejszych regat dla samotników w tym roku ponownie otrzymały rangę mistrzostw Polski. Impreza odbędzie się w dniach 15-20 sierpnia w Świnoujściu.

Szczegółowe informacje

XXXIX Puchar Obrońców Westerplatte

Gdańskie regaty o długiej tradycji, organizowane obecnie przez Yacht Klub Północny. Żeglarze upamiętnią bohaterskich obrońców Westerplatte w weekend 2-3 września.

Regaty Gdynia-Władysławowo-Gdynia

Żeglarski klasyk organizowany przez Jacht Klub Morski Gryf Gdynia i jedne z najpopularniejszych morskich regat w Polsce. 9-10 września po raz 64. odbędzie się nocny wyścig na trasie Gdynia – Władysławowo – Gdynia. Emocje gwarantowane.

Szczegółowe informacje

73. Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej

Nieoficjalne zakończenie sezonu nad polskim Bałtykiem i jedna z najpopularniejszych imprez żeglarskich w naszym kraju. Yacht Klub Stal Gdynia po raz kolejny zorganizuje wyścig w formule australijskiej – kto pierwszy, ten lepszy.

Strona regat

Więcej imprez znaleźć można w kalendarzu wydarzeń żeglarskich na Pomorzu, w kalendarzu Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego oraz na stronie z pokladu.pl.

Co myślisz o tym artykule?
+1
1
+1
3
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

PODZIEL SIĘ OPINIĄ