< Powrót
16
czerwca 2022
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Gwidon Libera
Żeglarskie Mistrzostwa Kobiet

Polskie gwiazdy żeglarstwa w Żeglarskich Mistrzostwach Kobiet

Na linii startu Żeglarskich Mistrzostw Kobiet, które odbędą się w dniach 18-19 czerwca w Sopocie, staną największe gwiazdy polskiego żeglarstwa. Wśród trofeów, którymi mogą pochwalić się zawodniczki są medale olimpijskie, mistrzostw świata, Europy i Polski oraz dziesiątki Pucharu Świata. Kibice żeglarstwa mogą szykować się na prawdziwą ucztę.

W piątek 17 czerwca będzie można podziwiać treningi żeglarek, a w sobotę i niedzielę wyścigi, które zadecydują o mistrzowskim tytule. Pierwsza w kraju, historyczna edycja międzynarodowego cyklu Women on Water zostanie rozegrana w dynamicznym i cieszącym oko formacie ligowym.

Lista startowa aż błyszczy od gwiazd. Otwiera ją aktualna srebrna medalistka olimpijska w klasie 470 Agnieszka Skrzypulec, a w jej załodze uczestniczka igrzysk w Tokio Magdalena Kwaśna oraz mistrzyni świata juniorów w klasie 420 Hanna Dzik. Na start zdecydowała się również Agata Barwińska, który poprzedni sezon zakończyła z tytułami mistrzyni Europy oraz wicemistrzyni świata w klasie Laser Radial. Zostanie wsparta między innymi przez kolejną olimpijkę Irminę Mrózek-Gliszczyńską.

Fot. Gwidon Libera

Na tym lista uczestniczek igrzysk olimpijskich się nie kończy. Olimpijka z Sydney i Aten, Monika Bronicka, reprezentująca UKS Navigo w Polskiej Lidze Żeglarskiej wystartuje w formacie, w którym czuje się świetnie. Swój udział zgłosiła również Anna Weinzieher, uczestniczka igrzysk Londyn 2012, która wygrała Polską Ligę Żeglarską w 2018 roku. Załoga z klasy 49er FX, która reprezentowała Polskę na ostatnich igrzyskach wystartuje osobno. Aleksandra Melzacka popłynie w barwach YKP Gdynia, a Kinga Łoboda zdecydowała się na start w barwach Slava Racing.

Listę startową kompletują silne załogi ligowe. MOWI Women Sailing Team Mai Remizowicz, czy Ladies Sailing Team z Barbarą Mrozowicz za sterem, mogą zostać czarnym koniem imprezy urywając punkty faworytkom. Również młode ekipy reprezentujące HRM Racing i Sztorm Grupę nie mogą być skazywane na porażkę.

Wszystkie informacje i linki można znaleźć na oficjalnej stronie Polskiej Ligi Żeglarskiej: www.ligazeglarska.pl

Organizatorami Żeglarskich Mistrzostw Kobiet są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego przy współpracy Miasta Sopot.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
3
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ