< Powrót
23
czerwca 2020
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
żaglach

Wystawy na Święto Morza w Pomorskim Związku Żeglarskim

Obrazy malowane na żaglach oglądać można w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego z okazji Święta Morza w Gdyni. Serdecznie zapraszamy.

Malarką tworzącą swoje dzieła na żaglach jest Anna Jarzyna, artystka i żeglarka z Jacht Klubu Morskiego „Gryf”. Jej obrazy najczęściej przedstawiają sceny marynistyczne – wejście do gdyńskiego portu, molo w Orłowie czy jacht pod pełnymi żaglami podczas rejsu, ale nie brakuje też tematów uniwersalnych. Za płótno służą Annie Jarzynie stare żagle. W sali konferencyjnej Pomorskiego Związku Żeglarskiego oglądać można jedenaście obrazów. To druga wystawa członkini „Gryf” w siedzibie Związku.

żaglach

Z okazji przypadającej w tym roku 55. rocznicy powstania PoZŻ oglądać można tu także fotografie przedstawiające najważniejsze wydarzenia w jego historii. Zobaczyć można również zdjęcia i książki Dariusza Boguckiego – gdańskiego żeglarza pływającego głównie po wodach polarnych, słynnego kapitana „Gedanii”.

Prezentowane są ponadto wystawy poświęcone Juliuszowi Sieradzkiemu – olimpijczykowi, konstruktorowi i twórcy polskiej klasy narodowej „Omega” oraz Zdzisławowi Pieńkawie, który prowadził jacht „Otago” w pierwszych załogowych, etapowych wokółziemskich regatach Whitbread Round the World Race.

Wystawy można oglądać w Pomorskim Związku Żeglarskim – al. Jana Pawła II 11, 81-345 Gdynia – od poniedziałku do piątku, od godziny 8 do 16.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ