< Powrót
29
września 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Cezary Spigarski/Oficynamorska.pl
CoolDown DOUBLE
Uczestnicy regat CoolDown DOUBLE.

CoolDown DOUBLE: „Opole” najlepsze w grupie ORC

Osiem jachtów ścigało się w dniach 28-29 września w regatach CoolDown DOUBLE. W najliczniejszej grupie ORC zwyciężył jacht „Opole” z Arturem Burdziejem i Martyną Kucińską.

W niedzielę 29 września zakończyły się CoolDown DOUBLE – ostatnia impreza cyklu Off-Short Racing dla załóg dwuosobowych. Wcześniej załogi ścigały się w tej formule w regatach WarmUp DOUBLE, Gdynia 400 DOUBLE, SummerHeat DOUBLEPantaenius B8 Race, Gdynia-Władysławowo-Gdynia oraz w Morskich Żeglarskich Mistrzostwach Polski załóg dwuosobowych.

W dwudniowych regatach, w których do pokonania była trasa o długości około 120 Mm, wystartowało osiem jachtów klasyfikowanych w grupach ORC, Mini 650 i Open. W ORC zwyciężyło „Opole” z Arturem Burdziejem i Martyną Kucińską. Druga była „Vataha 2” z Paweł Wilkowskim i Markiem Wójcikiem (YKP Gdynia), a trzecia „Caravela 950” Piotra i Anity Chylareckich (JKM „Gryf” Gdynia). Kolejne miejsca zajęli Jacek Roszyk i Dominik Nowak (ŻLKS Poznań) na „Smoke”, Robert Wilkowski i Piotr Sołkowicz na „Double Scotch” oraz Leopold Naskręt i Włodzimierz Stefaniszyn (Jachtklub Morski „Roda”) na „Allie”.

CoolDown DOUBLE

Zwycięska załoga grupy ORC: Artur Burdziej i Martyna Kucińska.
Fot. Cezary Spigarski/Oficynamorska.pl

W grupie Mini 650 pierwsze miejsce zajął „Diamant 650” Grzegorza Witera i Krzysztofa Kołakowskiego (Jachtklub Stoczni Gdańskiej), a w grupie Open „Wojownik VII” Rafała Moszczyńskiego i Szymona Rubana (Sztorm Grupa).

– Pogoda była bardzo różna, od słabego do silnego wiatru – opowiada Paweł Wilkowski, organizator regat. – Warto też podkreślić, że o bezpieczeństwo uczestników dbały dwie jednostki „sea angel” – „Belfer” ze sternikiem Jarosławem Golińskiem oraz „Oiler.pl” z Markiem Wołoszynem.

Organizatorami CoolDown DOUBLE był Start-Up Paweł Wilkowski we współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim, a patronem medialnym portal Żeglarski.info.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ