< Powrót
22
sierpnia 2022
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Fb/Łebski Klub Żeglarski
Małych Żagli
Zmagania w Energa Pucharze Małych Żagli 2022.

Energa Puchar Małych Żagli 2022 za nami!

18 młodych windsurferów rywalizowało w weekend 20-21 sierpnia w Energa Pucharze Małych Żagli 2022. Organizatorem imprezy był Łebski Klub Żeglarski.

Przeprowadzone w Łebie zawody były czwartymi wchodzącymi w skład trzeciej edycji Pucharu Małych Żagli, czyli cyklu regat dla młodych windsurferów. Wcześniej ścigali się oni w Pucharze Prezydenta Sopotu, Pucharze Gdańska i Pucharze Burmistrza Pucka. W przeprowadzonej w weekend 20-21 sierpnia imprezie zawodnicy ścigali się w klasach Techno 293 4.0 i 6.0 oraz w Techno 293 6.8, która nie jest klasyfikowana w PMŻ 2022.

– Warunki były bardzo trudne dla młodych zawodników, ponieważ pierwszego dnia nie było wiatru i udało się rozegrać jeden wyścig na pompie – tłumaczy Grzegorz Mańkucki. – Drugiego dnia wiatr wiał z kierunku północnego, co zbudowało ogromne fale przybojowe. Wielu młodym zawodnikom nie udało się pokonać przyboju i nie wystartowali w wyścigach niedzielnych, a jeden windsurfer z Osieka doznał poważnej kontuzji nogi i musiał zostać opatrzony w szpitalu w Wejherowie. Mimo trudów zawodnicy zdobyli cenne doświadczenia, które niewątpliwie będzie owocowało w ich karierze sportowej.

Małych Żagli

Najlepsi uczestnicy Energa Pucharu Małych Żagli 2022.
Fot. Grzegorz Mańkucki

W klasie Techno 293 4.0 pierwsze miejsce zajął Tomasz Beta (Łebski Klub Żeglarski), drugie Martynika Suchocka (SKŻ Ergo Hestia Sopot), a trzecie Oskar Duzowski (Gdański Klub Żeglarski). W Techno 293 6.0 zwyciężył Jan Serafiński-Melsztyński (SKŻ Ergo Hestia Sopot), wyprzedzając Krzysztofa Czuryło (GKŻ) i Oliwię Mroczkowską (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Natomiast w klasie Techno 293 6.8 – w której rywalizowały dwie zawodniczki – pierwsza była Olga Krasowska, a druga Basia Tyndzik (obie z GKŻ).

Kolejną – ostatnią już – imprezą w tegorocznym cyklu PMŻ będą Regaty Gąsiorowskiego w Osieku, które odbędą się w weekend 10-11 września. Patronat medialny nad rozgrywkami Pucharu Małych Żagli sprawuje portal Żeglarski.info.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ