< Powrót
27
sierpnia 2020
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Grand Prix Klasy 2020
Jachty 2020 ścigały się w Gdyni m.in. na towarzyskich Regatach o Puchar Jana.

Pierwsze Grand Prix Klasy 2020 na Volvo Gdynia Sailing Days

Żeglarze z całej Polski wystartują w sobotę 29 sierpnia w regatach Grand Prix Klasy 2020, organizowanych w ramach Pucharu Volvo Gdynia Sailing Days.

Jachty klasy 2020 uczestniczyły w tym sezonie w kilku imprezach, m.in. w Pucharze Jezior Chmieleńskich, Pucharze Korsarza, Toyota Hybrid Cup Płock 2020 oraz w towarzyskich Regatach o Puchar Jana w klasie 2020. W weekend 29-30 sierpnia w Gdyni odbędzie się Grand Prix Klasy 2020, które będzie największą imprezą dla łódek tej klasy w tym roku.

– Cieszymy się, że do Grand Prix Klasy 2020 zgłosili się żeglarze z różnych stron Polski – mówi Marta Wasążnik, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Klasy 2020. – To dowód, że klasa 2020 rozwija się dynamicznie. Mam nadzieję, że w weekend pogoda dopisze, a regaty przyniosą dużo sportowych emocji.

W imprezie wystartują żeglarze m.in. z Jachtklubu Morskiego Roda z Gdyni, Yacht Klubu Polski Gdynia, UKŻ Lamelka Kartuzy i Warszawskiego Klubu Sportowego Głuchych WARS. Weźmie w niej udział także załoga z Poznańskiego Klubu Żeglarskiego LOK im. kpt. Adama Białoszyńskiego w Poznaniu, który jest laureatem konkursu JACHtCĘ2020.

– Na jachcie 2020 żegluje się bardzo fajnie – mówi Dariusz Żeberski z Poznańskiego Klubu Morskiego LOK. – Do tej pory pływaliśmy tylko na jeziorze, a teraz chcemy spróbować czegoś nowego. Jesteśmy spragnieni rywalizacji, ale nie zależy nam na miejscu na pudle – chodzi o dobrą zabawę. To będzie na pewno ekscytujące doświadczenie!

Podczas Grand Prix Klasy 2020 planowane jest przeprowadzone siedmiu wyścigów. Pierwszy rozpocznie się w sobotę 29 sierpnia o godzinie 11. Zakończenie regat zaplanowano w niedzielę 30 sierpnia po godzinie 16.

Organizatorem imprezy jest Polski Związek Żeglarski, a partnerami Polskie Stowarzyszenie Klasy 2020 i firma Rooto System.

Strona Volvo Gdynia Sailing Days

Jacht 2020 skonstruowany został przez doświadczonego konstruktora Eugeniusza Gintera, a produkowany jest przez firmę PRO-AIR z Gdyni. To wszechstronny i funkcjonalny jacht, na którym pływać może od dwóch do sześciu osób. Wykorzystywany może być do pływania rekreacyjnego, regatowego oraz edukacji żeglarskiej.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ